ORK Bor nadigrao „Žitorađu“ 26:24

Borski rukometaši izvojevali su pobedu na domaćem terenu savladavši tim „Žitorađe“ iz istoimenog mesta 26:24 (12:9), u 8. kolu Prve rukometne lige „Istok“. Petrovićevi puleni „rešetali“ protivničku mrežu.

Detalj sa utakmice ORK Bor - RK Žitorađa / foto: D.P

Ekipa ORK Bor nakon 8. ligaškog kola ostvarila je petu pobedu u nizu, nad ekipom iz Žitorađe 26:24. Borani se nalaze na drugom mestu na tabeli sa skorom šest pobeda i po jednim remijem i porazom uz bilans od 13 ligaških bodova.

Tim iz grada bakra smirenom igrom pod „dirigentskom palicom“ Jugoslava Petrovića ostvario je bitnu pobedu pred naredni susred, u Beloj Palanci. Naime domaći tim imao je samo jedno isključenje na dva minuta dok su gosti osam minuta igrali sa igračem manje na terenu.

Gostujući tim je prvih deset minuta kontrolisao igru na parketu, ali nakon prelaska domaće ekipe, u presing formaciju gosti su poklekli, te je prvi deo igre završen 12:9 u korist ORK Bor.

U nastavku susreta igrači domaće ekipe igrali su, u jednom ritmu, bez ishitrenih poteza, a Petrovićeva uigranost tima došla je do izražaja, u drugom poluvremenu 26:24.

Borani sledećeg vikenda gostovaće u Beloj Palanci istoimenom timu.