Na ravne časti

Uprelepom SC Millennium, vršačkom hramu sporta pred oko 250 gledalaca odigran jederbi 5. kola II futsal lige Srbije grupa Vojvodina. Domaći sastav KMFForum  je odigrao nerešeno 3:3 sa dugogodišnjimrivalom iz Vrbasa – Letećim Holanđaninom.

Gostisu došli bez kapitana i najboljeg strelaca Ačanskog, i iskusnog Novakovića, adomaćini su u odnosu na prošlu godinu uveli nekoliko mladih igrača uz većproverene igrače poput  Nikolića,Vezmara, Vuksanovića i sada trenera Varađana. Šteta što nije bilo tv prenosa naregionalnoj TV Banat jer je utakmica bila zanimljiva i dramatična a pokvalitetu ravna prvoligaškom derbiju...

Krenimoredom, početni sastavi /Forum/ Golman- br. 1 Morariju Euđen, br. 2 RadulovićNikola, br.3 Lukač Dragan, br.5 Nikolić Predrag i br.6 Rašić Marko;/L.Holanđanin/ Golman-br.12 Đurović Marko, br.11 Bodonji Boris , br. 20 PekovićNemanja, br. 14 Đukić Miloš i br. 6 Pokrajac Miloš.

Terensku inicijativu su imali gostijer je trener Miricki mladom sastavu želeo brzom igrom na odmah napadne goldomaćih. Sa druge strane trener Varađan je počeo iskusnom postavom, i postavkomzone da brzim kontra naopadima kazni svaku grešku holanđana. Tako je i bilo u10. Minutu kada su domaći preko Radulovića postigli gol 1:0! Međutim , vrbašaniopsedaju gol i u samo dva minuta preko Pekovića i mlađanog Marjanca prekorećurezultat u svoju korist 1:2, a 14. minut na semaforu.  Nešto tvrđu i oštriju igru domaćih mladisastav gostiju nije uspeo da kazni jer je propustio nekoliko izglednih prilika.U 16. minutu Forum preko Orovića br.10 poravnao rezultat, a da na isteku 20. minutapreko Lukač Dragana opet vratio vođstvo na 3:2, što je ujedno bio i rezultatprvog dela utakmice.

Nastvak je bio još žustriji iotvorena igra na obe strane. Jedan neoprezan start domaćeg igrača br. 9 Boganovića nad igračem gostiju br. 5 Lazetićem je prouzrokovao koškanjepomenutih, i ond abez povoda golman domćih pritrčava i udara u predelu licagostijućeg igrača Lazetića. Stvorila se nepotrebna gužva ali se sve brzosmirilo na svu sreću. Epilog: po žuti karton za Bogdanovića i Lazetića, avratar dopmaćina je dobio crveni! Gosti su iskoristili igrača više i postiglisu gol za izjednačenje u 24. minutu – 3:3! Na parketu su opet bile snageporavnate. Do kraja meča bilo je šansi na obe strane ali su mreže mirovale.Iako je završeno nerećeno lako se moglo desiti da rezultat bude povoljniji kakoza domaćina tako i za goste...

Sudijskipar Radojčić Petar – Pantović Branislav vrlo dobar.

FORUM Vršac:  1.Morariju Euđen, 2.Radulović Nikola,3.Lukač Dragan, 5.Nikolić Predrag, 6.Rašić Marko, 7.Vuksanović Bojan, 8.JankovićGoran, 9.Bogdanović Marko, 10.Orović Miljan, 11. Vezmar Milovan (kap.), 12.Bogdanović Nebojša, 14. Anđelković Damir i 15. Borković Aleksandar. Trener:Varađan Nenad.

LETEĆI HOLANĐANIN Vrbas: 12. Đurović Marko (kap.), 11. Bodonji Boris, 20. Peković Nemanja,14. Đukić Miloš, 6. Pokrajac Miloš, 17. Marinković Martin, 8. Perović Predrag,2. Marjanac Miloš, 5.Lazetić Radoslav, i 15. Janjić Nikola. Trener: IgorMiricki.

Žutikartoni: br.9 Bogdanović Marko/Forum/, br. 11 Bodonji Boris i br. 5 Lazetić Radoslav/oba L.Holanđanin/, i crveni karton – br. 1 Morariju Euđen /Forum/.

Nerešenimrezultatom gosti mogu biti više zadovoljni jer će na proleće dočekati ljutogrivala u Vrbasu, a do tada oba tima će voditi trku za prvo mesto u plasman uelitni rang takmičenja. Iznenađujućim porazom u Novam Sadu, od rumskog Vikinga,Tvrđava se poprilično udaljila od vodećeg dvojca.

Forum 3 : 3 Leteći Holandjanin
Tvrdjava 2 : 3 Viking
Hajduk 3 : 1 Tango
Apa Futsal 8 : 0 Telep
Srbobran 5 : 2 Kikinda