Minimalac Bogutovačke Banje protiv Rudnjana

U okviru 8. kola Gradske lige grupa Ibar, domaći fudbaleri Bogutovačke Banje su bez većih problema savladali ekipu Mineral 2015. Gosti sa Rudna su imali svega tri šuta u okvir gola, dok su se domaći prilično ispromašivali, i samim tim strepeli za rezultat do samog kraja.

U prvih pet minuta, dva puta je pripretio Bačarević, ali oba puta lopta nije išla u okvir gola gostiju. Već na poćetku meča bilo je jasno da će gosti najviše problema imati sa kapitenom domaćih, Kovačevićem, koji je imao nekoliko dobrih prilika a istakao se i fenomenalnim izvođenjem auta. Kovačević je prvu šansu imao u 20. minutu, kada je lopta otišla preko gola, zatim tri minuta kasnije kada je sjajnu paradu napravio golman Božović, pa i u 25. minutu kada je nakon centaršuta Bačarevića Kovačević šutirao glavom u golmana. Gosti su prvi šut na utakmici imali tek u 28. minutu kada je Nemanja Milošević slabo šutirao sa dvadesetak metara. Nije prošlo mnogo, a domaći su opet preuzeli inicijativu. U 35. minutu dobru priliku je imao centarfor domaćih , Ljubičić, kada je nakon greške gostujućeg igrača na sredini terena istrčao kontru i izašao sam ispred golmana, međutim, nije bio precizan. Bačarević je nastavio da ređa šanse u narednim minutima , ali nije bilo gola. Pre samog kraja prvog poluvremena dobru šansu nije iskoristila ekipa Minerala 2015, kada je Planojević uputio dobar centaršut, a Milošević jako traljavo šutirao sa 5-6 metara od gola.

U drugom poluvremenu smo videli nešto slabiji tempo, a uspavanku je prekinuo sudija Radaković koji je najpre pokazao žuti karton fudbaleru Minerala 2015 Planojeviću, zbog prigovora, a onda nakon toga odmah i crveni karton istom igraču. Iako su domaći igrači napadali, neke izgledne šanse nije bilo sve do 70. minuta kada je štoper gostiju, Andrić, oprobao šut sa preko 40 metara, koji je golman Kovačević krajnjim naporom uspeo da odbrani. Igrača više i bolju igru su fudbaleri Bogutovačke Banje krunisali golom u 74. minutu kada je po levoj strani probio Bačarević, uputio centaršut, lopta se odbila do Kovačevića koji je sa 16 metara uputio precizan šut u desni ugao gostujućeg golmana za veliko slavlje domaćih igrača. Pokušali su gosti nakon tog gola da izjednače, ali domaći su i dalje bili opasniji. Odlične prilike su imali Vukićević i Kovačević iz slobodnog udarca, ali nije bilo promene.

Bogutovačka Banja je ovom pobedom zadržala četvrto mesto na tabeli, dok su gosti peti, ali čekaju rasplet u ostalim utakmicama. U sledećem kolu, Bogutovačka Banja gostuje BSK-u 2014, a Mineral 2015 dočekuje ekipu Omladinca.

Bogutovačka Banja – Mineral 2015 1:0

Strelac: Kovačević N.

Bogutovačka Banja: Kovačević P., Savićević, Racić, Lukić, Vukomanović, Gračanac, Vukićević, Kovačević N., Ljubičić (od 87. Micić), Bačarević, Bojanić

Mineral 2015: Božović, Andrić F., Marinković, Milošević D., Milošević M., Andrić P.(od 70. Milošević D.), Martić, Šekler(od 82. Milošević M.), Planojević, Milošević N., Krdžić

5 Omladinac 8 4 0 4 12
6 Mineral 2015 8 3 1 4 10