Belosavčani u seriji
U Sepcima, u okviru 9. kola Šumadijske okružne lige, Pobeda 1938 (Sepci) - BSK (Belosavci) 0:3 (0:1). Delegat Dragomir Nedeljković iz Šatornje je u zapisniku napisao da je sudijska trojka u sastavu: glavni sudija Đorđe Maksimović i pomoćnici Momčilo Stanković i Milan Milovanović (svi iz Aranđelovca) obavila svoj posao "po pravilima fudbalske igre". Do pisanja ovog izveštaja nismo dobili informaciju da li je bilo dopunskih izveštaja i zbog toga smatramo da je nepotrebno spominjati suđenje.

Lider tabele je gostovao poslednjeplasiranoj ekipi kojoj su bodovi bili preko potrebni. Teren je 2 dana natapan kišom i trebalo je dobrih desetak minuta igračima obe ekipe da se priviknu, a onda su krenule da se ređaju prilike. Zapretili su gosti odličnim dodavanjima i ulaženjem u kazneni prostor ali bez udarca na gol, a onda je iz slobodnog udarca, sa nekih 20 metara, igrač domaćih Gajić uputio odličan udarac. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača, i kad su je svi videli u golu, veteran Slavković je odličnom paradom uspeo da sačuva mrežu. U 27. minutu gosti izvode odličnu akciju, Janković postiže pogodak, ali isti je poništen zbog ofsajd pozicije. Još jednom se istakao Slavković, u 36. minutu, kada je pravom bravurom sprečio promenu rezultata. I kad su svi mislili da će poluvreme proteći bez golova, Adamović je pobegao po levoj strani, poslao loptu između centarhalfova, a brzonogi Cvetković ih je lako pretrčao i rutinski savladao golmana za prednost gostiju.

U poluvremenu, domaći su osvežili ekipu uvođenjem S.Milovanovića i Živanovića u igru. U 50. minutu i gosti menjaju, umesto Aleksandra Pavkovića ulazi Bukvić. Probijali su Cvetković i Bukvić po bokovima pa je odbrana domaćih često slala loptu preko ograde. Domaći su uglavnom pokušavali da uđu u kazneni prostor i padnu, ali su igrači BSK-a dobro znali odakle im preti najveća opasnost pa su se mudro čuvali. Igrao se 72. minut kada je Cvetković oboren na dvadesetak metara od gola, sa desne strane. Adamović je centrirao, odbrana je loše intervenisala, a najbolje se snašao Janković koji je ničiju loptu prosledio u gol. Domaći su pali, a gosti rešili da overe pobedu. Odlično je Bukvić probio po desnoj strani, pa su odbranbeni igrači mogli samo da ga sruše, a sudija je pokazao na "kreč". Igrao se 77. minut kada je Janković bio siguran izvođač penala za veliku prednost BSKa. Domaći su posle primljenog trećeg gola pali, a gosti su iskusno priveli utakmicu kraju.

BSK je nastavio sa nizom pobeda i suvereno drži čelo tabele, dok će igrači Pobede 1938 morati da potraže bodove u nekom drugom meču.
Igrač utakmice: Slavković (BSK).

Po kišovitom vremenu, pred 15-20 gledalaca, ekipe su nastupale u sledećim sastavima:

Pobeda 1938: Marisavljević, Petrović (Milovanović S), Đurđević, Kojadinović, Milovanović R, Mićković (Živanović), Milivojević, Cvetković (Dimitrijević), Janković, Gajić, Grujić. Rezerve: Savić, Rašić, Milić, Jovanović.

BSK: Slavković, Luković D, Pavković Ml, Luković D, Andrić, Pavković A (Bukvić), Cvetković, Karapandžić, Pavković Mi, Janković, Adamović. Rezerve: Savović, Jakovljević, Mijović.

Borac 3 : 0 Aranđelovac
ŽSK 1 : 0 Junkovac
Pobeda 0 : 3 BSK
Banja 2 : 1 Lepenica
Trnava 4 : 0 Vinča
Šumadinac 2 : 1 Vitlina-Bokanja