Od gotovog umalo veresija na Spensu

Neizvesna i zanimljiva utakmica je odigrana u maloj dvorani novosadskog Spens-a. Favorizovani gosti iz Vrbasa su jedva ostali neporaženi na vrućem terenu u Novom Sadu. Iako je trebalo da vrbašani budu izraziti favoriti na terenu je bila sasvim druga slika, naroćito u drugom delu susreta. Iskusniji sastav gostiju je krunisao nadmoć u prvom delu susreta preko kapitena Željka Ačanskog (br. 10) dva prelepa gola u 9. i 18. minutu. Domaći sastav Tanga, je igrao u bitno izemnjenom sastavu u odnosu na prethodne sezone, osim prekaljenog vratara Mandić Zorana poznatijeg kao Brando.

U nastavku susreta umesto da vrbašani rutinski privedu utakmicu kraju greše u nekoliko situacija i domaćin smanjuje preko Babić Bojana u 23. minutu na 1:2. Već u 25. Minute gosti posle uigrane akcije iz kornera mlađani ali i talentovani Peđa Perović povisuje rezultat prciznim udarcem iskosa sa 12-13 metara od spoljnu stativu nemoćnog Mandića 1:3! Vrbašani povećavaju na 1:4, u 27. minutu preko Miroslava Novakovića. I tada domaći kreću na sve ili ništa. U 31. Najpre preko Miloša Labovića smanjuju na 2:4, da bi posle samo tri minuta prišli na 3:4! Malobrojna publika je tada mogla da uživa u neizvesnoj završnici. Mreže su mirovale do kraja jer su oba golmana bili na visini zadatka i Mandić kod domaćina i Đurović god Holanđana.

Vredi napomenutu da su opomene zbog preoštre igre dobili Cvetković Aleksandar (Tango Liman) i Peković Nemanja (Leteći Holanđanin). Sudijski par Stanojević Jovan – Popović Predrag vrlo dobar.

KMF TANGO (Novi Sad) – KMF Leteći Holanđanin (Vrbas) 3:4 (0:2)

Tango 3 : 4 Leteći Holandjanin
Viking 4 : 4 Telep
Forum 4 : 1 Kikinda
Tvrdjava 4 : 1 Srbobran
Hajduk 3 : 3 Apa Futsal