VFL-Bačka : Lep gol Milanovića ukras nerešenog komšijskog derbija u Somboru

Dobra , prava prvenstvena utakmica, odigrana je na igralištu ŽAK-a u Somboru, gde su se sastali istoimena domaća ekipa i njihovi gosti iz Čonoplje, fudbaleri Sloge.Pogodno vreme za fudbal, dobra poseta publike, od čega više navijača iz Čonoplje, motivisalo je fudbalere komšijskih ekipa da danas odigraju utakmicu na visokom nivou. Podela bodova, više će odgovarati domaćinima, jer su gosti , u većem delu susreta bili bolji tim, i češće opsedali gol mladoga golmana ŽAK-a , Marka Bulovića. Istini za vojlu , i puleni trenera Vidakovića su imali svoje bolje periode ove utakmice, čak su i prvi poveli , a poluvreme završili sa golom prednosti. Pogodak za vođstvo domaćina i šut Goge Milanovića u 21 minuti, najlepši je potez i ukras ove utakmice, jer njegov projektil, upućen sa 25 metara od gola Šarića, završio je u samom levom gornjem uglu, pogodivši unutrašnji deo prečke, potom zemlju i na kraju mrežu.Prolomio se aplauz svih prisutnih na igralištu kraj pruge.

Nastavak utakmice u drugom poluvremenu, u potpunosti je pripao gostima, koji su često napadali sa svih strana, a u 63 minuti , pošlo im je za rukom da izjednače, i utakmicu učine zanimljivijom i napetijom.Najveće zasluge za poravnanje rezultata ima desni bek čonopljanaca, Rebić, koji je prošao nekoliko prepreka, dobro uposlio Purića,a ovaj, završnim udarcem u suprotni ugao, postavio konačnih 1:1.Navijanje, podrška i aplauzi  publike iz Čonoplje dalo je krila igračima trenera Lazarevića, pa su se redali njihovi napadi i korneri sa oba ugla terena domaćina. Do kraja utakmice, najbolji pojedinac iz redova Sloge, Rebić je imao i sam priliku za vođstvo, ali mu je šut bio malo neprecizan, i lopta je prošla pored gola.

Završnica utakmice protekla je u nervoznojoj igri oba sastava, i po četiri igrača na obe strane dobila su javne opomene,a Mijatović iz ekipe ŽAK-a je zaradio crveni karton u 77 minuti, jer je nakon dva faula bio opomenut sa žutim kartonima. Suđenje Jovana Krušića iz Kanjiže sa svojim pomoćnicima bilo je dobro i bez većih zamerki aktera ove borbene utakmice.

Bačka Zona ŽAK-SLOGA 1:1 (1:0)

Sombor, 26. Sptembra 2015. Godine. Igralište pored železničke pruge. Gledalaca 250. Sudija Krušić (Kanjiža), pomoćnici Vukelić(Subotica) i Bečanović (Sombor). Delegat Lazić (Kula) Strelci : Milanović u 21 za ŽAK, a Purić u 63 za Slogu. Žuti kartoni : Kpovačević, Milanović, Đukanović i Šimunov (ŽAK, a Purić, Konjović, Rebić i Đumić (Sloga). Crveni karton : Matijević (ŽAK) u 77 minuti . Igrač utakmice Milanović (Žak)

ŽAK : Bulović, Đukanović, Đukić, Šimunov, Sazdanić, Kovačević (Smilanovski), Mijatović, Pavin, Radusin (Pustajić), Milanović i Petronijević (Janjić)

Sloga: Šarić, Rebić, Lovrić, Bajčev, Vidović, Tubić, Konjović, Purić, Radeka(Đumić), Ninković i Kovačević.