Zdravković presudio u novom valjevskom "el klasiku"

Istorija valjevskog fudbala bogatija je za još jedno izdanje svojevrsnog valjevskog el klasika. Novi susret starih dobrih rivala ZSK-a i Tešnjara na Senjaku doneo je očekivano nova uzbudjenja a zadovoljnije su kraj dočekale pristaliceTešnjara jer je njihov tim kao i prošle sezone na ovom stadionu odneo zasluženu pobedu. Ovoga puta pobeda nije bila tako ubedljiva ali i 0:1 bilo je sasvim dovoljno da se uknjiže nova 3 boda. Lep i sunčan dan, teren idealan za igru, pune tribine i silno motivisani rivali obezbedili su prijatno nedeljno fudbalsko popodne na Senjaku.

A na terenu oprezan početak. Ispitivanje snaga prvih 15-tak minuta, a onda inicijativu preuzimaju Tešnjarci koji su bili u prvom poluvremenu bliži pogotku i pravo je čudo kako su šanse propustili najpre Zdravković koga golman ZSK-a zaustavlja u poslednjem momentu, pa Vukosavljević kada je u šesnaestercu domaćih preterao sa slanjem po burek Zlokućanaca pa zaboravio da šutira i konačno promašaj novajlije Jankovića za verovali ili ne, kada je sa dva metra promašio nebranjen gol. Za to vreme igrači ZSK-a nisu ozbiljnije ugrozili gol Radojevića. U nastavku nakon 15-tak minuta igre konačno gol za Tešnjarce. Dug deganžman golmana Radojevića i neverovatan trk neuhvatljivog Zdravkovića koji sa igračem na ledjima uspeva da stigne do lopte pre domaćeg golmana i efektnim lob udarcem loptu koja je dugo putovala i igrala se sa živcima gostujuće publike smesti u mrežu. Gol Zdravkovića doneo je erupciju oduševljenja navijača Tešnjara koji su u velikom broju podržali svoje ljubimce i nosili ih do pobede 90 minuta.

Do kraja susreta Tešnjar je vešto zatvarao sve prilaze svom golu ne dozvolivši Zlokućancima da stvore ozbiljniju priliku i sem jednih makazica nakon prekida u 90 minutu nije bilo ničeg vrednog pomena od domaćih. Na kraju treba pohvaliti sve igrače od golmana Radojevića koji je unosio više nego preko potrebnu sigurnost ekipi, preko novog štoperskog para Čvorić-Milosavljevič koji su bili jednostavno neprelazni, preko opasnih bekova koji su pretili Vukosavljevića i Manojloviča, kao i sredine terena gde su Marković, Liknić, Rafailović, Petroviž i Janković pretrčali kilometre i kilometre i konačno lucidnog Zdravkovića koji je zbog datog gola dobio zvanje junakaj derbija.

Narednog vikenda novi spektakl. Na Riversajd stize lider na tabeli, a Tešnjarci su čvrsto rešeni da ih smaknu sa trona ...

Kolubara 3 : 0 Kačer
ZSK 0 : 1 Tešnjar
OFK Divci 5 : 1 OFK Jabučje
Junior Novo Naselje 1 : 1 Banjani
Trlić 3 : 2 Pepeljevac
Tulari 4 : 2 Joševa
Tvrdojevac 1 : 1 Sovljak
Polet 2 : 3 Mladost