Bruka u Žitorađi, treće poluvreme u policiji

U drugom kolu Zone „Zapad“ Žitorađa i Kosanica igrali su u Žitorađi nerešeno 1:1 (1:1). Kosanica je povela u 7. minutu golom Pavićevića. Prethodno je Jovanović zaobišao golmana domaćina i vratio loptu Pavićeviću, koji je ubacio u prazan gol. Žitorađa je izjednačila u 20. minutu iz penala. Lukić je faulirao Miloševića u svom šesnaestercu a iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kapiten Žitorađe Jovanović izjednačio je na 1:1. Do kraja utakmice obe ekipe imale su po nekoliko šansi ali nije došlo do promene rezultata.

IMG_0180

Utakmica bi možda imala drugačiji tok da je sudija u 30. minutu isključio golmama Žitorađe pošto je ispred svog šesnaesterca srušio Jovanovića u trenutku kad ga je ovaj zaobišao i imao slobodan put ka golu. Iako je za sve ovaj prekršaj bio za crveni kartom, sudija je pokazao samo žuti. Na kraju utakmice došlo je do incidenta koji je bacio senku na utakmicu dva toplička kluba. Kako su nam ispričali iz uprave Kosanice posle poslednjeg sudijinog zvižduka na putu ka svlačionici nekoliko igrača Kosanice je skrenulo pažnju sudiji da je oštetio Kosanicu. U tom trenutku u teren je utrčao jedan čovek sa „markerom“, iako nije bio redar, i uhvatio za gušu igrača Kosanice Marka Petrovića. U Kosanici tvrde da je on član uprave kluba. Stvorila se gužva a u tom koškanju njega je zakačio trener Kosanice Predrag Jovanović i najverovatnije satom napravio mu posekotinu na čelu. Gužva se smirila a oko desetak igrača i članova uprave iz oba kluba završilo je u policiji, gde su dali izjave. Iz Kosanice izjave su dali fudbaleri Marko Petrović, kapiten Bojan Pećaranin i Stevan Ivić i treneri Predrag Jovanović i Miroslav Miki Aleksić. Tvrdnje iz Kosanice o Incidentu proverili smo i u Žitorađi. Obe strane su ovaj događaj otprilike videle isto. Iz oba kluba tvrde da ovaj mali incident neće poremetiti dobre odnose dva toplička kluba.