SLS: Jagodina – Novi Pazar 1:2
Fudbaleri Novog Pazara pobedili su večeras u Jagodini istoimenog domaćina sa 2:1 u četvrtom kolu Super lige Srbije. Strelci za Novi Pazar bili su Predrag Pavlović u 49. i Stefan Aškovski u 63. minutu, dok je jedini gol za Jagodinu postigao Mile Savković u 68. minutu. Težu povredu u gostujućem timu već u četvrtom minutu zaradio je Marko Đalović, koji je ustupio mesto Ivanu Obrovcu. Trener Pazara Petar Kurćubić rekao je posle utakmice da je njegovu ekipu poremetila povreda Đalovića, ali da su presudili borbenost, požrtvovanje i želja za pobedom.

“Imali smo u prvom delu periode odlične igre, ali je nedostajala završnica. Drugo poluvreme smo dobro otvorili, ali i vratili domaćina kada je posao mirno trebalo privesti kraju. Ovo je sjajan rezultat za nas”, rekao je Kurćubić za Arenusport. Novi Pazar ima sedam bodova i prenoćiće na drugoj poziciji, a Jagodina je poslednja bez osvojenog boda. Pazarci će u sledećem kolu dočekati Metalac, dok će Jagodina gostovati Spartaku.

Metalac 0 : 2 Radnički (N)
Voždovac 2 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 0 OFK Beograd
Radnik 1 : 0 Borac
Javor Matis 3 : 0 Rad
Mladost 1 : 2 Vojvodina
Partizan 2 : 1 Spartak
Jagodina 1 : 2 Novi Pazar