Banjalučanima srebro, Česi najuspješniji na rafting Prvenstvu

Muška reprezentacija Češke 1 i ženski tim Velike Britanije pobjednici su Evropskog prvenstva u raftingu "Banjaluka - Vrbas 2015", koje je danas završeno u Banjaluci. Prva posada Češke osvojila je ukupno 859 bodova, drugo mjesto zauzela je Češka 2 sa 826, a treća je Slovenija sa 799. BiH je u konačnom poretku četvrta sa 764 boda.

U ženskoj konkurenciji Britanke su osvojila 877 bodova ispred Rusija sa 851 i Italije sa 843 boda. Bh. dame su zauzele posljednje, 10. mjesto sa 549 bodova.

Posljednjeg dana EP, u nedjelju, održana je trka spusta, a prvi do cilja stigao je čamac Češke 1. Druga je bila posada koju čine članovi Dajak kluba iz Banjaluke, koji su tako, nakon bronzane medalje u sprintu, BiH donijeli i srebrnu medalju. Trećeplasirana je bila Slovenija. Kod dama je poredak bio Rusija, Velika Britanija i Češka.

Osvajanje medalja u sprintu i spustu najveći je uspjeh banjalučkog raftinga u njegovoj istoriji. I ne samo banjalučkog, već i raftinga RS i BiH. Medalju je osvojila posada u sastavu: Andrej Zamolo, Dejan Marković, Nebojša Tadić, Draško Ubiparip, Igor Kuzmanović i Dragan Babić.

"To smo mogli samo sanjati. I jesmo sanjali - medalje kod kuće. Naporno smo trenirali, veoma naporno smo vježbali i tokom zime i kada je rijeka bila hladna, i kada su vremenski uslovi bili veoma loši. Sada se konačno sav taj trud isplatio", rekao je Babić.

Reprezentacija Turske je prvak Evrope u kategoriji do 19 godina. U kategoriji do 23 godine titulu je osvojila reprezentacija Slovenije, dok je u kategoriji veterana trijumfovala prva posada Češke Republike. Ove tri reprezentacije trijumfovale su i u spustu voženom na stazi od Krupe na Vrbasu do Rafting centra "Kanjon" u Karanovcu.

Na Evropskom prvenstvu u raftingu "Banjaluka - Vrbas 2015" učestvovale su 53 ekipe iz 17 zemalja, od čega se 40 timova takmičilo u muškoj, a 13 u ženskoj konkurenciji.