Mačvi "srpkoligaški" derbi

Fudbaleri Mačve i kraljevačke Sloge odigrali su pre malim brojem gledalaca oproštajnu utakmivu u prvoligaškom društvu. I jedan i drugi klub će u narednoj sezoni voditi bitku u društvu timova Srpske lige grupa Zapad. Meč nije bio od velikog značaja za ove rivala pa pa su ljubitelji fudbala na prelepom stadionu u Šapcu očekivali dobar fudbal. Ta očekivanja su pre svega ispunili domaćini koji su nadigrali svoje rivale. Istina i Sloga je imala svoje prilike za pogodak ali su golove postizali samo domaćini i ostvarili zasluženu pobedu.

Prvi su pripretili gosti kada je posle centaršuta Drmanca sa pet metara Anđelković pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka. Bilo je to u 8. minutu. Pet minuta kasnije Radukić je za malo bio neprecizan pa je lopta otišla u gol aut. Odmah posle toga radost domaćina. Strelac Milinković koji je sa tridesetak metara postigao evro-gol. Lopta je završila u gornjem levom uglu gola Prekovića koji je pogodak ulepšao fenomenalnom paradom. Do kraja poluvremena šut je isprobao Andrić ali nije bilo veće opasnosti za gol domaćina.

U nastavku mreža Sloge se zatresla tri puta. Najpre je odbrani Sloge po desnoj strani pobegao Krmar i iskosa pogodio cilj. Potom se u listu strelaca upisao mladi Radukić koji je sam sebi, u šesnaestercu Sloge, stvorio povoljnu priliku. Konačan rezultat postavio je Ristivojević udarcem sa bele tačke. Do kraja meča Kraljevčani su pokušali da ublaže poraz ali im to nije pošlo za nogom. Ali ima dana za megdana, kažu u Slogi, jer će i u sledećoj sezoni u Srpskoj ligi imati prilike da odigraju još dva meča.

Mačva - Sloga 4:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Milinković u 15. 2:0 Krmar u 56. 3:0n Radukić u 60. 4:0 Ristivojević u 73. (iz jedanaesterca). Gradski stadion u Šapcu. Gledalaca 150. Sudija: Predrag Milenković (Leskovac). Žuti kartoni: Pajić, Markoviu (Mačva), Stanojević (Sloga)

Mačva: Tanasijević, Pejović, Pajić (Đurković), Radovanović, Prodanović (Kostadinović), Đukanović, Krmar, Marković, Radukić (Tomić), Milinković, Ristivojević

Sloga: Preković, Andrić, Županjac, Miladinović (Stolić), Stanojević, Kurtušić (Krunić), Vulić, Gordić, Drmanac, Anđelković (Seo), Atanasković

Detalj sa meca u Šapcu: Pred golom Sloge

Pred početak susreta Mačva - Sloga foto: Stole