JSL: Donji Srem – Napredak 1:2

Za Donji Srem utakmica protiv Kruševljana bila je „biti ili ne biti“, jer samo pobeda je pružala šansu, makar za baraž, pod uslovom da se ona „potvrdi“ i u Novom Pazaru dobrim rezultatom. Na žalost po domaće navijače počelo je vrlo slabo: u 7. minutu gužva pred golom Donjeg Srema i posle šuta Trujića, lopta pogađa Lakićevića u ruku, a Mažić pokazuje na „belu tačku“. Vučetić gađa donji desni ugao Belića. Međutim, golman domaćina je „na visini zadatka“ i bravuroznom intervencijom odbija loptu u korner. Vučetić centrira u kazneni prostor, gde je najbolje bio postavljen Urošević, koji smešta loptu u mrežu. Domaći fudbaleri nisu klonuli duhom posle primljenog gola. U 23. minutu, Mirković se odlučio na šut sa oko 25 metara: lopta pogađa prečku gola Jankovića. Napredak je u 30. minutu bio u (polu)prilici, kada je Trujić primio odbijenu loptu na 15 metara od Belića: njegov šut nije doneo promenu rezultata. Gosti su ozbiljno pripretili pet minuta kasnije, kada je šut Uroševića Belić „ukrotio“. Nakon proigravanja Bogunovića od Stanisavljevića, najistureniji fudbaler Donjeg Srema postiže gol. Međutim, radost domaćina kratko je trajala: Bogunović je bio u nedozvoljenom položaju. Konačno, u 44. minutu Ndae se izborio za loptu, izbija ispred Belića, ali, posle njegovog šuta lopta prolazi pored desne stative gola Belića.

Donji Srem - Napredak

Prvi minuti nastavka utakmice pripadaju gostima. Nakon centaršuta sa leve strane, odlično skače pred golom Donjeg Srema Lemajić: sve se završava slabim šutem. U 54. minutu „šok“: Trujić u punom trku po levoj strani i kada je ušao u kazneni prostor obara ga Lakićević, a Mažić ponovo pokazuje na kazneni udarac, koji Lemajić „pretvara“ u 0:2. Nakon centaršuta Vučetića u 60. minutu Ndae odlićno skače na „drugoj stativi“: udarac glavom nije bio precizan. Treći kazneni udarac u 63. minutu: pred svojim golom Ndae na nedozvoljeni način zaustavlja Hristova. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Stanisavljević. Domaći navijači živnuli su u 79. minutu kada je Stanisavljević šutirao iz okreta (u neposrednoj blizini gola), ali nedovoljno precizno. Posle odličnog šuta Stanojevića u 87. minuti, Belić odbija u korner. Poslednja prilika na utakmici bila je u poslednjem minutu nadoknade: Trujić beži odbrani domaćina i kada je došao „oči u oči“ s Beliće, nedostatak koncentracije učinio je svoje.

Šta sada?

Izjave trenera posle utakmice Donji Srem – Napredak:

- Verovao sam da se ekipa mogla podići posle poraza u Subotici. Jednostavno, nismo ličili na tim koji se bori za opstanak. Nismo imali pravi pristup igri i presudili su želja i htenje Napretka. Moramo dići glavu i što bolje se predstaviti u Novom Pazaru – Zoran Govedarica (Donji Srem).

- Posle dva vezana poraza, smogli smo snage da pobedimo Donji Srem. Svesno smo prepustili inicijativu domaćinu i usredsredili smo se na kontre i polukontre. Pred nama je dosta vremena da se odmorimo i što bolje pripremi za utakmicu protiv Rada – Slavko Matić (Napredak)

Strelac: 0:1 Urošević u 7, 0:2 Lemajić u 54, 1:2 Stanisavljević u 63. minutu. Pećinci: Sportski centar „Katpoint Arena“. Gledalaca: 700. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas) 7. Pomoćnici: Milovan Ristić i Bojan Stanojević (oba Beograd). Žuti kartoni: Lakićević, Mirković, Jelić, Šarac (Donji Srem), Stanojević, Trujić, Ivičić (Napredak). Igrač utakmice: Slobodan Urošević.

DONJI SREM: Belić 7,5, Lakićević 7, Josimov 7, Prljević 7, Vukobrat 7, Jelić 6,5 (od 78. Mitrevski), Šarac 6,5, Sinđić 6,5(od 46. Hristov), Stanisavljević 7, Bogunović 6 (od 64. Stanković), Mirković 7.

NAPREDAK: Janković 7, Luković 7, Urošević 7,5, Paunović 7, Trajković 7, Stanojević 6, Vučetić 7, Ndae 7 (od 89. Pantelić), Lemajić 7,5 (od 84. Iviči), Bajić 6,5 (od 80. Radović), Trujić7,

Mladost 1 : 0 Radnički (N)
OFK Beograd 2 : 4 Crvena zvezda
Radnički 1923 0 : 0 Jagodina
Čukarički 0 : 1 Vojvodina
Rad 0 : 1 Spartak
Donji Srem 1 : 2 Napredak