Čukarički lako do pobede u derbiju kola

Pobedom Čukaričkog u derbiju 27. kola Jelen Superlige nad Crvenom zvezdom gotovo da je rešeno prvenstvo jer Partizan ima 8 bodova više 3 kola pred kraj u odnosu na crveno-bele.

Sjajna partija igrača Čukaričkog krunisana je sigurnom pobedom od 2:0. Crveno-beli su krenuli sa tandemom Jović-Orlandić, Parker nije bio ni na klupi, a koliko su Zvezdini napadači bili slabi u ovom meču govori i podatak da stameni Orlandić nije dobio nijedan vazdušni duel na utakmici. Sa druge strane, sjajni desni bek Filip Stojković je bio nezaustavljiv i sa dve asistencije sa pravom nosi eptit igrača utakmice.

Prvu priliku na meču imali su domaći i to preko Stojiljkovića, ali je njegov šut glavom dobro odbranio Rajković. Prvu priliku gosti imaju u 18. minutu preko Kataija koji je umakao čuvarima, uputio udarac ka golu, ali golman domaćih je uz malo veći napor dobro intervenisao. Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, crveno-beli su imali blagu inicijativu, ali ništa konkretno nisu uradili. Odličnu priliku imali su tek u 41. minutu i to preko Ristića čiji je šut iz slobodnog udarca završio tik pored leve stative. Imao je Katai još jednu priliku pre kraja poluvremena, izašao je jedan na jedan sa golmanom ali je šutirao pravo u golmana domaćih. Onda je usledio šok za goste pred sam kraj poluvremena. Srnić je uposlio Stojkovića na desnoj strani, on je centrirao iz prve na šta je Stojiljković odlično reagovao i zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih igrača.

Početak drugog poluvremena je pripao igračima Čukaričkog, pa je tako Srnić imao priliku, zatim je Bojić upropastio jednu kontru. Priliku za crveno-bele imao je opet Katai, u 54. minutu, kada je uhvatio volej sa nekih desetak metara od gola, ali je opet Stevanović izašao kao pobednik. Drugi gol se čekao do 62. minuta kada je sjajni Stojković prošao po desnoj strani, centrirao na drugu stativu gde je bio kapiten domaćih Matić koji je glavom postigao gol kojim je definitivno rešen duel. Do kraja meča, gosti su bili daleko od gola Čukaričkog, dok su domaći mogli i ubedljivije da pobede, ali svoje šanse nisu iskoristili Stojiljković i Matić.

Čukarički se ovom pobedom približio crveno-belima 4 boda razlike i u sledećem kolu gostuje Jagodini, dok Crvena zvezda na svom stadionu igra protiv Radničkog 1923. Utakmice narednog kola igraju se već u sredu.

Čukarički – Crvena zvezda 2:0 (1:0)

Strelci: Stojiljković u 45. minutu, Matić u 62. Žuti kartoni: Brežančić u 50., Stojković u 68. (Čukarički); Katai u 11., Anđelković u 78. (Crvena zvezda). Sudije: Filipović, Karanović, Mihajlović, Stanojević, Jeremić, Stojiljković. Igrač utakmice: Stoković Filip.

Čukarički: Stevanović, Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić, Srnić Dragoljub, Srnić Slavoljub, Matić (od 83. Mandić), Regan (od 57. Todorović), Bojić (od 80. Mirosavljević), Stojiljković. Na klupi su još bili: Ristić, Bašanović, Plasentin, Pavlović

Crvena zvezda: Rajković, Anđelković, Jovanović, Pavićević, Cvetković, Grujić (od 66. Avramovski), Ristić, Katai, Lazović (od 78. Gavrić), Jović (od 92. Stojanović), Orlandić. Na klupi su još bili: Kahriman, Petković, Mbođi, Kovačević

OFK Beograd 0 : 0 Radnički (N)
Radnički 1923 2 : 3 Mladost
Čukarički 2 : 0 Crvena zvezda
Rad 1 : 0 Jagodina
Donji Srem 1 : 2 Vojvodina
Partizan 1 : 0 Spartak