Srbijanka i Roda blizu Druge lige

Drugog dana kvalifikacija Srbijanka je zabeležila pobedu i poraz,dok je Roda slavila u oba svoja meča lako i ubedljivo. Srbijanka je prva na tabeli sa sedam  osvojenih bodova,druga je Roda sa šest ali sa utakmicom manje. Treći je Mali Zvornik sa tri boda iz dve odigrane utakmice,četvrti je Tehničar sa dva boda iz tri utakmice, dok je As  bez boda.

Srbijanka-Tehničar 2-3(23:25,25:17,25:16,23:25,11:15).Hala na Studentu.Gledalaca:50.

Srbijanka je podbacila u meču drugog kola protiv Tehničara i napravila korak u nazad ka plasmanu u Drugu ligu. Gošće su slavile posle martonskog meča rezultatom 2:3 i napravile iznenađenje.Srbijanka je  već na startu napravila prednost  i imala je tokom seta prednost od 3-5 poena. Vodile su domaće (13:8,18:14,22:19), ali im to nije bilo dovoljno da slave u prvom setu. Gošće su iskoristile svoju šansu u finišu seta, koji osvajaju rezultatom (23:25).

Gde su stale u prvom nastavile su u drugom igračice iz Smedereva vodile su (0:4,4:6). Od tog momenta Srbijanka je zaigrala angažovanije i ozbiljnije. Kada je na servis liniju stala Ivana Novokmet, sjajnim servisima je napravila ogromnu prednost od (17:7). Tu prednost do kraja seta nisu ispustile za laganih (25:17).

Nastavile su u istom ritmu domaće odbojkašice. Od starta seta imali su prednost i kontrolisale su sitvaciju. Sredinom seta gošće  su pripretile i došle do (16:14). Tada je opet na servis došla Ivana Novokmet i domaće novom serijom od 6:0, dolaze do velikih (22:14) i ubedljivo okončanje  trećeg seta (25:16).

Četvrti period meča doneo je izjednačenu borbu. Tehničar je sa dva poena viška ušao u finiš seta (20:22), tada je usledila čini se velika greška sudije koji je dosudio prelaz jedne igračice Srbijanke (20:23). Uspele su to domaće da anuliraju taj zaostatak, ali nisu imale snage da preokrenu sitvaciju u svoju korist (23:25). U tajbrejku na promeni strana Srbijanka je imala prednost (8:6), nakon čega je usledio veliki pad u igri i preokret Tehničara. U sam kraj utakmice ušli sh sa ogromnom prednošću od (11:14). Prvu meč loptu su iskoristili za veliku radost. Veliku šansu u ovom meču je propustila Srbijanka mogli su da slave posle tri,a na kraju su poraženi posle pet setova.

Trener domaćih: Stojanović

Roda-As 3:0 (25:23,25:13,25:13). Hala na Studentu.Gledalaca:30.

Roda je lako izašla na kraj sa Asom. Imali su samo malih problema u prvom seta,kada je As vodio (11:16). Uspele su to da preokrenu i u nastavku meča postojala je samo jedna ekipa.

Srbijanka-Mali Zvornik 3:1(21:25,25:18,25:22,25:16).Hala na Studentu.Gledalaca:100.

Uspele su odbojkašice Srbijanke da se oporave od poraza i savladaju Mali Zvornik, čime su napravili ogroman korak ka višem rangu. Prvo opipljivije vođstvo u prvom setu imale su gošće (11:14). U nastavku seta konstantno su imali prednost. Prvu set loptu koriste za (21:25), prvi set je protekao uz očajno suđenje prvog sudije. Nošeni nepravdom iz predhodnog seta, domaće su u drugom pokazale sav svoj arsenal oruzija. Napadali su preko Novokmet, Pavlović, Nedović i Novaković. Nizali su se odlični blokovi i napadi. Osetile su igračice Zvornika sav kvalitet Srbijanke za ubedljivih (25:18). Opet je sjajan bio tandem Pavlović-Novokmet.

Dugo se  igralo poen za poen u trećem setu. Ključan period ovog seta bio je preokret Srbijanke od (13:15) do (19:15). Zatim su gošće pretile i stizale do 1-2 poena zaostatka. Pri rezultatu (21:19) blok je postavile Novokmet, a odmah potom se as servisom nadovezala Sanja Stanojević  (23:19), čime je praktično  odlučen  set. U četvrtom setu nije bilo nikakve dileme, Srbijanka ga je rutinski osvojila (25:16).

Roda-Tehničar 3:0 (25:17,25:21,25:17). Hala na Studentu.Gledalaca:30.

Dvostruku pobedu zabeležile su igračice Rode, koje su tokom čitavog meča bile bolje u svim elementima igre. Ukoliko sutra savladaju  Mali Zvornik obezbediće plasman u Drugu ligu.

1.Srbijanka 2:1 7