Požežani slavili pored pruge

Fudbaleri srpskoligaša iz Beloševca nisu uspeli da se revanširaju Slogi za poraz u Požegi (1:3). Izgubili su izuzetno važne bodove na svom terenu i otežali položaj u borbi za opstanak. U 20. kolu Srpske lige „Zapad“ doživeli su drugi poraz u Beloševcu, u ovoj sezoni. Tri boda sa igrališta pored pruge odnelo je Jedinstvo iz Uba, koje je pobedilo sa 2:0 u 13. kolu jesenjeg dela prvenstva, a juče istim rezultatom slavila je i Sloga iz Požege.

Jedna od propuštenih šansi Beloševčana u prvom poluvremenu (Foto: M. Jovičić)

Bio je to susret u kojem su se bolje snašli snašnjiji i fizički i tehnički bolje pripremljeni gosti. Iskoristili su dve šanse i tako kaznili Beloševčane za svoje promašaje, koji su u drugom delu odigrali bolje i sa više šansi.

Beloševčani su od početka krenuli ofanzivnije, ali Vidić i Đuričić nisu bili precizni. U 20.minutu, golman Požežana Rumenić u svom petercu odneo je loptu ispred Vidića. Prvi ozbiljniji udarac udarac na gol domaćeg golmana Marka Kostića uputio je Kuveljić tri minuta kasnije.

Napadač Pobede Beloševac Vidić nije uspeo da loptu ubaci u mrežu sa tri-četiri metra posle centaršuta Rakića sa leve strane. Dobru priliku da dovede domaćina u vođstvo imao je i štoper Dunđerović u 30. minutu kada je, posle kornera Bjelanovića sa desne strane, sa pet metara glavom šutirao u golmana, koji je uspeo da izbije loptu.

Ove promašaje kaznio je iskusni Plazinić,pogotkom u 37. minutu, kada je dobro reagovao na proigravanje Kuveljića, ušao sa leve strane u prazan prostor i matirao nemoćnog golmana Kostića. Ovaj pogodak kao da je probudio domaći tim da u drugom poluvremenu zaigra ofanzivnije. Rakić je u 47. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali kratko odbijenu loptu nije imao ko da prihvati od domaćih igrača. Na drugoj strani, Sloga je pripretila preko Plazinića, ali je golman Kostić dobro intervenisao i pre stigao do lopte. Međutim, u 52. minutu gosti su povećali prednost na 2:0. Posle cenatršuta Arsića sa desne strane, Plazinić je glavom šutirao, a kratko odbijenu loptu od golmana sa dva metra u mrežu je ubacio bek Filipović i raspršio sve nade Beloševčan da mogu da izjednače.

Trener domaćeg tima Mile Stanković pokušao je iznema da osveži srednji red i napad, ali to nije dovelo do promene rezultata. Pokušali su Bjelanović i Đuričić da savladaju sigurnog Rumenića, ali bezuspešno. U 71. i 72. minutu domaći golman imao je i sreće. Plazinić je iz blizine šutirao preko gola, a udarac Filipovića zaustavila je prečka.

U samom finišu utakmice, Pobeda Beloševac je opsedala gol Sloge, ali nije uspela da postigne gol. U 88. minutu Stefan Kostić je, posle cenataršuta sa leve strane, glavom šutirao, a sa gol-crte izbacio Radovanović. Pokušao je i Dunđerović, ali je golman gostiju paradom loptu izbacio u korner. U sudijskoj nadoknadi vremena sa ivice peterca Deljanin je prebacio loptu preko gola i propustio poslednju šansu da barem ublaži poraz Beloševčana.

I drugi kragujevački srpskoligaš poražen je u 20. kolu Srpske lige „Zapad“. Šumadija 1903 izgubila je sa 1:0 od Jedinstva u Ubu, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Loznica – Železničar 1:0,Šumadija (A) – Jošanica 2:0, Smederevo 1924 – Bane 1:0, Budućnost Krušik – Polet 0:0, Rudar – Jasenica 1911 2:2 i Zvižd – Karađorđe 1:4.

Posle poraza, Pobeda Beloševac je zadržala mesto u opasnoj zoni, na 13. poziciji, sa 19 bodova, ali sada zaostaje za Karađorđem i Zviždom, koji se bore za opstanak, četiri, odnosno pet bodova.

U narednom kolu sastaju se: Šumadija 1903 – Smederevo 1924, Polet – Pobeda Beloševac, Karađorđe – Rudar, Jasenica 1911 – Budućnost Krušik, Sloga (P) – Jedinstvo, Bane – Šumadija (A), Jošanica – Železničar i Zvižd – Loznica.

POBEDA BELOŠEVAC – SLOGA (POŽEGA) 0:2 (0:1)

BELOŠEVAC – Igralište: Pored pruge. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac). Pomoćnici: Aleksandar Lukić (Divci) i Slobodan Đorđević (Smederevo). Strelci: Plazinić u 37. i Filipović u 52. minutu. Žuti kartooni: Bjelanović, Ljubisavljević, S. Kostić (Pobeda Beloševac), Ružičić, Kuveljić (Sloga). IGRAČ UTAKMICE: Veljko Plazinić (Sloga).

POBEDA BELOŠEVAC: M.Kostić, Bjelanović, Kilibarda, Ljubisavljević, Dunđerović, Rakić (Marković), Petrović (Kostadinović), Deljanin, Đuričić, Simić (S. Kostić), Vidić.

SLOGA: Rumenić, Filipović, Ćendić, Grujičić, Nikolić, Đokić (Vukašinović), Ružičić, Radovanović, Arsić (Đurđilović), Plazinić (Vistać), Kuveljić.

Loznica 1 : 0 Železničar
Šumadija 2 : 0 Jošanica
Smederevo 1924 1 : 0 Bane
Jedinstvo 1 : 0 Šumadija 1903
Pobeda 0 : 2 Sloga (P)
Budućnost Krušik 2014 0 : 0 Polet