Superiorne Valjevke

Odbojkašice  Srbijanke u poslednjem 18. kolu Regionalne lige pobedile ekipu Osečine rezultatom 3:0 (25:14, 25:13, 25:15). Srbijanka prvi set otvara serijom (8:2), tada je prvi tajmaut zatražio trener gošći nakon čega su Osečanke osvojile četri uzastopna poena za (8:6). Ubrzo je Srbijanka dodala gas i predvođena kapitenom Nedović stiže do ubedljivih (17:9). U nastavku seta domaće su samo povećavale prednost, za na kraju ubedljivih (25:14).

Ni u drugom setu nije bilo ništa drugačije, već na startu seta domaće su stekle ogromnu prednost (6:0, 10:1)koju do kraja seta nisu ispustile. Nastavljena je dobra igra iz prvog seta, koja može da hrabri trenera Stojanovića pred najvažniji deo sezone. Šansu je pružio i kadetkinji Srećković koja je oduševila publiku asom i napadom iz druge linije. Dobru rolu u ovom setu imala je i iskusna Sanja Stojanović, nekadašnja igračica Poštara. Drugi set je završen rezultatom (25:13).

U trećem setu snažan otpor pružile su gošće iz Osečine lideru, ali je to bilo daleko od osvajanja seta. Vodila se izjednačena igra do rezultata (10:10), kada je Srbijanka krenula da se odvaja dobrim servisima Ilić i Pavlović za (20:13). Prvu meč loptu iskoristila je Nedović za (25:15). Sjajnu partiju u trećem setu pružila je Ivana Novokmet.

Tokom čitave sezone Valjevke su pružale sjajne partije, koje su na kraju krunisale titulom prvaka regiona. Sada je na treneru Rajku Stojanoviću da pripremi ekipu najbolje što može za najvažniji deo sezone, baraž za popunu Druge lige. U baržu će igrati pored Srbijanke ekipe Malog Zvornika, Rode, Asa i Smedereva.

Ribnica 3 : 0 Jedinstvo
Srbijanka 014 3 : 0 Osečina
Mali Zvornik 3 : 2 Zaslon
Tamnava Voćar 3 : 2 Proleter
Park 015 1 : 3 Rađevac