Pobeda Srbijanke u derbiju

Srbijanka je opravdala ulogu  favorita i osvojila nova tri boda. Valjevke su nastavile niz pobeda, dok je ekipa Ribnice pretrpela treći poraz u 10 kola. Početak meča obeležila je izjednačena borba, nijedna ekipa nije imala veću  prednost od jednog poena. Sredinom seta gošće dolaze prvi put do dva poena prednosti (13:15), ali Srbijanka servisima mlade Anđelke Ilić stiže do izjednačenja. Međutim onda Ribnica prave novu seriju i dolaze do nove prednosti (16:19). Onda je usledila serija odličnih servisa primača Janković, domaće stizu do egala. U sam finiš seta ušlo se rezultatom (22:22). As servis gošći, poen Nedović za (23:23). U kontri poentira kapiten Nedović i donosi prvu set loptu. Igralo se poen za poen do rezultata (26: 26), da bi as servisom Nedović i blokom srednjaka Novaković domaće dolaze do prvog seta (28:26).

U drugom delu, uporne gošće dugo su igrale poen za poen do rezultata (8:7), serijom od 4:0, domaće stizu do (11:7, 12:8). Kada se činilo da Ribnica hvata priključak za domaćinom, tada je usledio tajmaut Rajka Stojanovića i usledila je nova serija  za (15:11). Od  tog rezultata usledila je nova strahovita serija domaćina 10:1, za okončanje drugog seta (25:12). U drugom setu odlično su odigrale Nedović, Pavlović, Janković, Novaković i Novokmet i tehničar Obradinović. Treći set predstavljao je formalnost, jer su Valjevke rutinski odradile posao (25:18). U ovom meču još jednom sjajna je bila Ivana Novokmet.

SRBIJANKA-RIBNICA 3-0 (28-26, 25-12, 25-18)

Valjevo-Hala na Studentu. Gledalaca: 100. Sudije: Krštenić i Jakovljević(obojica iz Valjeva)

Jedinstvo 0 : 3 Rađevac
Park 015 0 : 3 Proleter
Tamnava Voćar 0 : 3 Zaslon
Mali Zvornik 3 : 0 Osečina
Srbijanka 014 3 : 0 Ribnica