Streljaštvo: Grgić peti, Kovačević osmi u Minhenu

MINHEN, 30. januar (Info centar).- Dimitrije Grigić, reprezentativac Akademca, zauzeo je peto mesto vazdušnim pištoljem drugog dana turnira u Minhenu, dok je osmo mesto u finalu juniora vazdušnom puškom osvojio Lazar Kovačeveć mladi as Jagdine.

U finalu vazdušnim pištoljem, veoma brzo su se izdvojili Isakov i Gončarov iz Rusije i Slovan Tužinski, dok je Grgić je vodio borbu sa Japancem Horimizuom za četvrto mesto. Posle 12 dijabola, razlika je bikla 0,3 kruga za Japanca (120,3:120) Grgić je pokušao da ga „ulovi“ 14. i 15. dijabolom (9,7 i 10,8) ali je Japanac bio smiren (10,2 i 10,3) i prošao među četiri sa 140,8 krugova. Grgić je sa 140,5 krugova ostao peti. Pobedio je Vladimir Isakov iz Rusije sa 204,2 kruga, srebro je pripalo Vladimiru Gonačarovu (Rusija) sa 202,9 krugova dok je bronzu osvojio Juraj Tužinski (Slovačka) sa 180,8 krugova. Drugi srpski predstavnik u ovoj disciplini Andrija Zlatić plasirao sa na 24. mesto sa 575 krugova. Finale je vredelo 580 krugova. Grgić je pre finala imao 582 kruga i ušao je u borbu za medalje kao četvrti. Najbolji rezultat osnovnog dela imao je Gončarov 586 krugova.

U gađanju vazdušnom puškom za juniore, mladi as Jagodine Lazar Kovačević se kao sedmi plasirao u finale sa 62,7 krugova. U finalu je osvojio osmo mesto sa 80,2 kruga. Pobedio je Kapani (Italija) sa 207,1 krug, ispred Rusa Fetisova sa 206,9 i Poljaka Vojtaslaka sa 186,1 krug. Stevan Jovanović je imao 617,7 krugova i završio na 19. mestu, dok je Andrija Milovanović sa 614,3 kruga bio 29. Finale je vredelo 621,4 kruga.

U popodnevnim i večernjim časovama gađale su još seniorike i juniorke vazdušnom puškom.