OK Ribnica: Žal za četvrtim setom

Odbojkaši Ribnice su propustiuli veliku priliku da nanesu prvi poraz do sada neprikosnovenom Partizanu. U dva navrata imali su vođstvo u setovima. Dobili su prvi a potom i treći set. Četvrti je bio šansa koja se ukazuje retko u mečevima sa velikom trojkom Super lige. Utisak je da su odbojkaši Ribnice lakše mogli da dođu do tri nego posle taj breka do dva osvojena boda.

- Baš tako. Imali smo priliku tim pre što je i naš protivnik imao dosta grešaka u četvrtom setu. Mi to nažalost nismo iskoristili a onda su došla ta dva as poena koja su nas dotukla. I u taj breku smo imali 9:8 ali su nas gosti stigli i prestigli. Mi nismo ništa mogli da učinimo u finišu i eto ostaje žal zbog još kojeg boda. Inače, meč je bio izuzetno kvalitetan i mislim da je publika uživala - kaže Boško Mačužić trener Ribnice.

Treba istaći i odlično vođenje ekipa. Najpre je zablistao Mačužić kada se odlučio da u vatru ubaci Stefana Okošanovića. On je preporodio tim u trećem setu. I Vladimir Vasović je imao blistave trenutke kada je na parket najpre poslao najpre Nemanju Jokanovića pa zatim i Gorana Ivkovića. Oni su bili i najzaslužniji što se igrao peti set. Ovaj prvi je sa dva polu asa iznenadio primače Ribnice a Ivković je u presudnim momentima bio odličan u bloku.

U taj breku na pravi način je zablistao Marko Nikolić. Bio je neuhvatljiv a to je na vreme osetio tehničar Ivan Kostić koji mu je distrubuirao svaku drugu loptu..

Kod domaćina poslovično dobar poenter kapiten i korektor Branislav Radović, solidan učinak imali su Nenad Ćosić i Slobodan Milovanović dok je u taboru crno - belih poslovično efikasan, naročito u drugom i četvrtom setu, Milija Mrdak. Njemu uz rame bio je i Neven Majstorović

Bitka na mreži: Mrdak i Drapšin foto Stole

Partizan 3 : 0 Ribnica
Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Spartak 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Novi Pazar-Junior 3 : 0 Đerdap
Mladi radnik 3 : 2 Inđija