Goleada za kraj jeseni
U ne toliko kvalitetnoj fudbalskoj predstavi uprkos velikom broju golova fudbaleri Tešnjara savladali su ekipu Banjana rezultatom 5:4 i time sa 24 boda i pozicijom broj 6. na prvenstvenoj tabeli okončali jesenji deo prvenstva. Obe ekipe nastupile su u prilično oslabljenim sastavima s obzirom na veliki broj kartona u prethodnim utakmicama tako da meč nije krasila kvalitetna igra, ali je golova i uzbuđenja ipak bilo. Gostujuća ekipa je čak tri puta imala vođstvo, ali su igrači Tešnjara uspevali da se vraćaju u igru i na kraju stigli do pobede.

Poveli su Banjani 0:2 golovima iz kontri, a Tešnjarci propuštali svoje šanse. Ipak do poluvremena gol Nenada Milosavljevića davao je nadu da se u drugom delu može doći do preokreta. Veliki hendikep za Tešnjar bio je izostanak standardnih golmana zbog obaveza, pa je mesto među stativama zauzeo igrač Dejan Tadić, te možda i tu treba tražiti opravdanje za veliki broj primljenih golova.
U nastavku Tešnjar stiže do izjednačenja golom Vibora Marjanovića, ali vrlo brzo gosti stižu do novog vođstva 2:3. Izjednačio je posle mesec i po dana pauze povratnik Dejan Starčević.
Ipak preciznim udarcem iz daljine gosti ponovo stižu do vođstva 3:4, ali doživljavaju peh jer su ostali sa dva igrača manje zbog povreda, a izmena nisu imali. Tešnjarci to koriste i golovima Miloša Marjanovića i Marka Marinkovića stižu do pobede i konačnih Tešnjar-Banjani 5:4.

BEZ BODOVA IZ PEPELJEVCA

Otišli su Tešnjarci u Pepeljevac da se nadigravaju sa favorizovanim domaćinom i pružili dobru partiju, ali što zbog sopstvenih slabosti, što zbog tendencioznog suđenja glavnog sudije ipak se vratili u Valjevo bez bodova.

Bila je ovo vrlo uzbudljiva utakmica koja je otvorena golom za Pepeljevac nakon samo nekoliko sekundi igre posle kardinalne greške štopera Mitrovića. Isti igrač bio je akter čini se prestrogo dosuđenog jedanaesterca kada ga je lopta nehotično pogodila u ruku u situaciji koja nije predstavljala opasnost po gol Tešnjara. Ovaj poklon penal domaći koriste da stignu i do drugog pogotka. Vođstvom od 2:0 otišlo se na odmor, a pored ova dva pogotka prvo poluvreme obeležile su brojne šanse i na jednoj i na drugoj strani. Za Tešnjar najveću priliku je promašio mlađani Vibor Marjanović.

Drugo poluvreme Pepeljavac otvara novim golom nakon jedne kotre kojoj je prethodio očigledan prekršaj nad Rafailovićem koji glavni sudija nije želeo da vidi.Već u narednom napadu pokušaj sudijske kompenzacije kroz sumnjiv jedanaesterac dosuđen za Tešnjar. Na žalost ovaj poklon ne koristi Rafailović koji loptu sa bele tačke šalje pored gola. Ipak već narednu akciju Tešnjar kruniše pogotkom. Nakon kornera koji je izveo Krstić gol glavom u engleskom stilu postiže Nenad Milosavljević za 3:1.

Do kraja utakmice na terenu je postojao samo jedan tim - Tešnjar. Teško je nabrojati sve stopostotne šanse koje su Tešnjarci promašivali. Krstić, Rafailović, Vasiljević, Vukosavljević, Marjanović Miloš dva puta, Mitrović bili su u prilikama koje se mogu okarakterisati kao stopostotne, ali lopta nije htela u gol.Na kraju je ostalo 3:1 za ekipu Pepeljevca koji je ipak svoje šanse iskoristio i zasluženo pobedio, a Tešnjarcima ostaje žal za silnim propuštenim prilikama i sopstvenim greškama zbog kojih nisu ostvarili bolji rezultat.

OFK Jabučje 0 : 1 Mladost
Tešnjar 5 : 4 Banjani
OFK Divci 3 : 1 Pepeljevac
Kolubara 0 : 1 Joševa
Rubribreza 0 : 4 Spartak 1924
Junior Novo Naselje 3 : 7 Sovljak
Trlić 0 : 2 ZSK
Kačer 1 : 2 Tulari