Kup Srbije: Partizan uz pomoć sudija savladao Novi Pazar

Partizan se provukao u Novom Pazaru, u duelu osmine finala Kupa. Beograđani su na skutima sreće, uz nekoliko vrlo spornih sudijskih odluka, posebno u trećem setu,na štetu domaćina, uspeli da se plasiraju u narednu rundu takmičenja. Inače, bio je ovo duel, koji se dijamentralno razlikovao od onog prvenstvenog dva tima, takođe u Pendiku, početkom novembra,kada su crno-beli slavili maksimalnim rezultatom.

Posle velike borbe u prvom setu, Bonićeva četa je odolevala do 19:20, da bi gosti, blokom Mrdaka na Ristiću, otišli na 20:23, zatim i 21:24. Prve dve set lopte Pazarci su neutralisali, ali je treću realizovao Mrdak, koji je bio bolji od dvojnog bloka za 23:25.U nastavku, budi se Novi Pazar. Nošen fantastičnom podrškom sa tribina, plavi su poveli 7:5, Partizan uzvraća na 9:9, a onda Bonić umesto Božovića uvodi mlađanog Duštinca što je rezultiralo najboljom partijom Pazaraca, u dosadašnjem delu sezone. Odlešili su se na 11:9. razlika je potom konstanno rasla a nakon toka razlika je konstantno rasla, 14:11, da bi Zatrić iz "četvorke" obezbedio lagodnih 21:15,pa do 24:16 i osam set lopti. Treća je iskorišćena.Partizan se brzo oporavio i u trećem setu konstantno bio u prednosti, do maksimalnih 12:16. Bonić je promenio tehničare, Bulatović je ušao umesto Perića, publika je dala dodatni zamajac, pa su Pazarci poveli sa 18:17. U tim trenucima blistao je Ristić. Vodeći tim Superlige je, ipak, sačuvao hladnokrvnost, a domaćin je iskazao nezadovoljstvo nekim sudijskim odlukama,kojih je bilo nekoliko veoma sumnjivih. Perić se vratio u igru, Hamzagić je prošao i izblokirao, pa je vođstvo Beograđana od 20:24 umalo sustignuto. Petar Nikolić je, uz dosta sreće, poentirao za odlučujući poen u trećem setu.Predaja Zatriću i saigračima,naravno, nije bila ni u podsvesti u četvrtom setu. Posle startne prednosti domaćih,period obostranih oscilacija,mada je Novi Pazar konstantno imao vođstvo od jednog do pet poena. Furioznom završnicom, uz fanstastične role Hamzagića i Ristića, te lukavih servisa Perića, napad Božovića doneo je taj-brek.

U petom setu, dugo se igralo na poen razlike. Kod promene strana, Pazar je imao minimalnih 8:7, ali je Partizan vezao tri poena za 8:10. Sačuvali su Vasovićevi puleni stečeni kapital, kontrom Mrdaka dobili poslednji period rezultatom 11:15 i sa ukupnih 2:3 plasirali se među osam najboljih timova u Kupu Srbije, mada i da je bilo obrnuto ne bi bilo nezasluženo,jer je Novi Pazar bio,uslovno rečeno manje srećan, a Partizan viši miljenik arbitara.

NOVI PAZAR – PARTIZAN 2:3 (23,25,25:18,23,25,25:19,11:15)Dvorana Pendik. Gledalaca: 1300.Sudije: Janković (Niš), Popović (Kraljevo).

NOVI PAZAR: Zoranić, Marinković 13, Perić 4, Duštinac 2, Ristić 15, Zuković, Božović 7, Brzaković, Zatrić 13, Bulatović, Hamzagić 26, Kapur (Libero). Trener: Dragan Bonić.

PARTIZAN Ivković, Lopar 12, Kostić 3, Mrdak 24, Majstorović 10, Jokanović, Petar Nikolić 7, Marko Nikolić 22, Popović, Rajković (Libero) . Trener: Vladimir Vasović.

Partizan 3 : 0 Ribnica
Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Spartak 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Novi Pazar-Junior 3 : 0 Đerdap
Mladi radnik 3 : 2 Inđija