Odbojkaši Spartaka izbacili Ribnicu iz Kupa

Da još sve ne funkcioniše kako bi trebalo kod „musketara“ videlo se u utakmici osmine finala Kupa Srbije. U Subotici, Ribnicu je ugostio prvoligaš Spartak i ostvario senzacionalnu pobedu rezultatom 3-1. Dvorana u Dudovoj šumi se još jednom pokazala kao kobna po „musketare“ koji su i 9. novembra 2010. godine, takođe u istoj rundi i na istom mestu, završili svoju odiseju u nacionalnom Kupu. Tada je bilo 3-2 za Spartak, četiri godine kasnije još ubedljivije.

Ribnica je imala minimalno vođstvo u većem delu prvog seta, usledila su tri as servisa Eremića za rezultatsko poravnanje 19: 19. Ipak, više spretnosti pokazali su Kraljevčaniu finišu seta i pre svega uspešnim blokom stigli do vođstva od 1: 0 u setovima.

Spartak je odlično zaigrao u drugom setu. Odlično su servirali „plavi golubovi“i zadavali velike probleme protivniku. Poveli su domaći sa 19: 10, i umalo tu prednost prokockali. Gosti su serijom poena, uglavnom preko Radovića, prišli na 24: 22, da bi Eremić uspeo da poentira i izjednači rezultat na 1: 1.

Početak trećeg seta pripao je Ribnici, ali je Spartak popravio igru u odbrani i došao do izjednačenja 8: 8. Blokom Medana domaći su prvi put poveli u ovom delu igre 10: 9, a kada je Okošanović loptu poslao u aut, prednost domaćih je iznosila tri poena, 16: 13. Prišla je Ribnica na poen zaostatka 17: 16 blokom Pavlovića, ali se Spartak nije dao iznenaditi i ubrzo je na semaforu stajalo 2-1 za domaće. Subotičani su četvrti set počeli serijom blokova i stigli do prednosti 10-7, koju su sačuvali na tehničkom tajm autu 12: 9. Nedugo zatim Eremić uspešnim blokom donosi prednost od 20: 13, a Janačkov koristi drugu meč loptu za 25: 17 i veliko slavlje odbojkaša Spartaka koiji su načinili najveće iznenađenje u ovoj rundi Kupa Srbije. Ribnica je prošle sezone igrala u samom finalu Kupa, bila i domaćin završnog turnira, a ove je na prvom stepeniku ovog takmičenja završila svoje učešće.

SPARTAK – RIBNICA 3: 1 (21: 25, 25: 23, 25:21, 25: 17)

Hala sportova u Subotici Gledalaca: oko 200. Sudije: Robert Leko i Zoran Radovanović (Novi Sad)

SPARTAK: Stoković, Jungić, Janačkov, Medan, Juhas, Ćajić, Eremić, Jovanović, Tumbas, Lozić, Konkolj (libero), Peić (libero).

RIBNICA: Pavlović, Okošanović, Seizović, Adamović, Radović, Vilimanović, Ćosić, Milovanović, Zekavica, Drapšin, Škundrić (libero), Micić (libero).

Partizan 3 : 0 Ribnica
Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Spartak 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Novi Pazar-Junior 3 : 0 Đerdap
Mladi radnik 3 : 2 Inđija