Sombor : Karatisti somborskog Ravangrada uspešni na Kupu Osijeka

Karatisti Ravangrada iz Sombora bili su veoma uspešni na Kupu" Osijeka 2014", kojeg su , u ovom hrvatskom gradu, organizovali Karate Savez Hrvatske i Karate klub "ESSEKER" iz ovoga grada na Dravi. Među brojnim ekipama iz četiri države u okruženju, sa oko 400 takmičara, predstavnici Srbije bili su karatisti iz KK "Ravangrad" iz Sombora,a svih troje  učesnika se okitilo medaljama, u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. U kategoriji dečaka od 12-13 godina u katama, JUHAS Rafael Ištvan je osvojio dve zlatne medalje. U dve godine mlađoj kategoriji, Filip Prekpalaj je osvojio dva srebra. Bronzanu medalju u veoma jakoj konkurenciji , kata tim u sastavu Juhas Rafael Ištvan, Filip Preklapaj i Vukašin Vuković, osvojio je bronzanu medalju. Tako je somborski klub osvojio 5 medalja na ovome takmičenju,a njihov član Juhas Rafael Ištvan je proglašen za najuspešnijeg takmičara na Kupu Osijeka 2014. godine.