Streljaštvo: Arsovićeva treća na „Trofeju šampiona“

GABALA, 27. oktobar (Info centar).- Andrea Arsović, srpska reprezentativka osvojila je treće mesto vazdušnom puškom u revijalnom takmičenju „Trofej šampiona“ poslednjeg dana finala Svetskog kupa u streljaštvu Gabali u Azerbejdžanu.

Pobedeo je Italijan Nikolo Kampriani i osvojio jedinu, ali vrednu, nagradu od 5.000 evra. Drugo mesto pripalo je Kineskinji Si Ling Ji, dok je treća bila Andrea Arsović. Četvrto mesto pripalo je Nazaru Loginecu (Rusija). U ovom takmičenju učestvuju samo osvajači medalja u svim disciplinama puškom i pištoljem, gađa se vazdušnim oružjem, duelno na ispadanje uz muziku i navijanje.

Arsovićeva je prvog dana finala Svetskog kupa osvojila „srebrni“ kristalni globus Međunarodne federacije streljačkih sportova (ISSF) vazdušnom puškom i ponovila uspeh iz finala u Minhenu prošle godine kada je takođe bila „srebna“ ali MK puškom trostav.

Četvrtog dana finala Svetskog kupa u Gabali Damir Mikec je MK pištoljem zauzeo peto mesto.

U finalu vazdušnom puškom gađala je i Ivana Maksimović i bila je sedma.

Zorana Arunović vazdušnim pištoljem je u finalu osvojila osmo mesto. Vazdušnom puškom Milutin Stefanović je zauzeo deveto mesto, a MK pištoljem Andrija Zlatić je bio deseti.

Rezultati petog dana Svetskog kupa u disciplinama u kojima Srbija nije imala predstavnike – MK puška 60 metaka ležeći, muškarci: 1. Daniel Brodmeier (Nemačka) 210,5 krugova, 2. Šeng Bo Džao (Kina) 208,5, 3. Henri Junghaenel (Nemačka) 187,9 itd. Finale vredelo 624,3 kruga, pre finala najbolji je bio Džao sa 630,3 kruga.

Gađanje glinenih golubova – skit, mušarci, za zlato: Di Jin (Kina) - Azmi Mehel (Egipat) 15:15, raspucavanje do prvog promašaja 22:21, za bronzu: Aleksandar Zemlin (Rusija) - Stefan Nilson (Švedska) 16:14. Finale je vredelo 122 goluba.

Skit – žene, za zlato: Albina Šakirova (Rusija) - Meng Vei (Kina) 15:11, za bronzu: Danka Bartekova (Slovačka) - Diana Bokosi (Italija) 15:12. Finale vredelo 69 golubova. Hali Dan (SAD) je u osnovnom delu izjednačila svetski rekord sa 74 goluba (od 75 mogućih).