Petarda Tešnjara u valjevskom el klasiku

"Šašava družina" sa Riversajda demolirala je na Senjaku Zlokućance u svojevrsnom valjevskom "el klasiku" naplativši im sa kamatom desetogodišnji post, koliko se čekalo na pobedu Tešnjara u njihovim medjusobnim susretima, ZSK -Tešnjar 1:5. Napunjena je do vrha mreža ZSK-a, a da su napadači Tešnjara bili malo snalazljiviji rezultat je mogao biti i ubedljiviji.

Ipak nije od početka sve bilo idealno. Ponovo je Tešnjar utakmicu počeo iz "minusa" jer su Zlokućanci već u 5 minutu poveli. Ali, ponovo se pokazalo da Tešnjarci moraju najpre da prime gol da bi zaigrali onako kako umeju. Goleada Tešnjara počela je u finišu prvog poluvremena. Pre toga propusšeno je nekoliko prilika od kojih je najizglednija bila prečka koju je pogodio Jakovljević iz slobodnog udarca. Izjednačenje je doneo Marko Marković evrogolom sa preko 20 metara. Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku na terenu je postojao samo jedan tim - Tešnjar, a golovi su počeli da se ređaju kao na traci i ne zna se koji je od njih bio lepši. Najpre je nakon kornera koji je izveo Jakovljević najsnalažljiviji u šesnaestercu ZSK-a bio Liknić i glavom matirao golmana ZSK-a za vođstvo Tešnjara. Ubrzo je usledio maestralan centaršut Marjanovića pravo na glavu Nenada Milosavljevića koji do lopte dolazi pre golmana i zakucava je u mrežu. Do kraja još dva gola za Tešnjar nakon velemajstorskih udaraca Krstića i Jakovljevića za konačnih 1:5.

Ne sme se zaboraviti pomenuti i sjajna podrška koju su danas Tešnjarci imali od svojih navijača, koji su ih nosili do pobede od prvog do poslednjeg minuta.

Tešnjar: Radojević, Radovanović, Marković, Vasiljević, Mitrović, Milosavljević Nebojša, Liknić (Kušaković), Marjanović M (Zdravković), Milosavljević Nenad, Jakovljević (Marjanović V), Krstić

Mladost 0 : 0 Junior Novo Naselje
Trlić 1 : 0 Rubribreza
Kačer 0 : 1 Kolubara
Tulari 2 : 0 OFK Divci
ZSK 1 : 5 Tešnjar
Sovljak 1 : 1 OFK Jabučje
Spartak 1924 7 : 0 Banjani