Mrkić: Ne želim da budem smetnja

Trener niškog Radničkog Saša Mrkić je nakon poraza u Kruševcu istakao da će otići iz kluba, ako uprava bude dovela novog šefa struke. Posle poraza od Napretka (3:1) šef stručnog štaba “Reala sa Nišave” ističe da će se povući ako bi to donelo boljitak njegovom klubu.

Saša Mrkić: "Cilj je 15 bodova posle prvog dela sezone"; foto: Vanja Keser

Ako će neko da donese novac i da postavi nekog drugog čoveka, Saša Mrkić će se istog momenta skloniti. Ne mora da bude halabuka u medijima. Ja sam dvadeset i nešto godina proveo u ovom klubu. Ne želim da budem smetnja bilo kakvim pozitivnim stvarima - rekao je Saša Mrkić.

Mrkić je u Radnički stigao nakon 4 kola u kojima Nišlije nisu osvojile ni bod.

Nije mi prvi put da dolazim u Radnički kada je najteže. Navikao sam na ovakve situacije, za mene je klub uvek na prvom mestu i uvek ću se boriti za boje kluba i da nađemo način da izađemo iz ove situacije koju sam zatekao. Posle 5 kola imali smo nula bodova, sada posle 4 imamo 6 bodova. Cilj je jasan, opastanak u ligi i osvajanjem 15 bodova do kraja polusezone. Idemo ka tom cilju - smatra Saša Mrkić.

Radnički je u Kruševcu prvi put uputio šut ka golu u 72. minutu, ali Mrkić ne smatra da je igra bila loša.

Prema nekim kriterijumima utakmica je ocenjena kao loša, ali ja ne vidim tako. Kažu da smo prvi šut uputili u 70. minutu. Nama su Rad i Čukarički po jednom šutnuli za 90 minuta. Bila je slabija utakmica, ali ne katastrofalna. Nedostajalo nam je da samo izađemo brže u kontru. Utakmica je savršeno postavljena. Hoćemo da izvučemo pouke i da nastavimo dalje da osvajamo bodove - ističe Mrkić.

Prema rečima predsednika Radničkog Vidaka Perovića, igračima se duguje po jedna i po plata, ali je račun kluba trenutno u blokadi na oko 3,5 miliona dinara.

Znamo da imamo mnogo problema, ali ih rešavamo unutar svlačionice. Situacija nije bajna, nije kao prošle godine kada su “tekli med i mleko”. Mislite da mi je bilo lako da prihvatim Radnički posle 5 kola? Nisam noćima spavao, svaka utakmica je biti-ili ne biti - kaže Mrkić.

Napadač Vladimir Đilas smatra da treba zaboraviti utakmicu u Kruševcu.

Niko ne pominje zabranjenu temu u Srbiji. Nijedna gostujuća ekipa nije oštećena u Nišu kao mi u Kruševcu. Da li je moguće da se onakav penal sudi Napretku i da se ne sudi nama. Ne želim da tražim alibi - smatra Vladimir Đilas, napadač Radničkog.

Radnički će u subotu, 25. oktobra od 17 sati na stadionu Čair ugostiti imenjaka iz Kragujevca u 10. kolu Superlige. Ulaz je besplatan.

Radnički (N) 0 : 0 Voždovac
Borac 3 : 3 Partizan
Novi Pazar 2 : 0 Donji Srem
Napredak 2 : 3 Rad
Spartak 1 : 0 Čukarički
Vojvodina 3 : 1 Radnički 1923
Jagodina 5 : 3 OFK Beograd
Crvena zvezda 3 : 1 Mladost