Moravički okrug: Prvi bod za klub iz Atenice,trio na vrhu

Svi timovi Lige moravičkog okruga su prešli trećinu takmičarskog puta,tj odigrali po 10 prvenstvenih utakmica.Ako je suditi po dosadašnjim rezultatima,biće neizvesno do samog kraja.Vodeći Prijevor ima 20 bodova,isto kao Parmenac i Omladinac a Slatina na šestoj poziciji ima samo dva boda manje!Ne postoji ekipa koja nije poražena bar dva puta,što je još jedan pokazatelj o približnim kvalitetima većine učesnika.

Proteklog vikenda strelci su bili veoma raspoloženi.Na osam mečeva viđena su 34 pogotka a golova nije bilo samo u G.Gorevnici.Upravo meč u „Dolini dabrova“ ostaće upampćen po nekolicini zanimljivih činjenica.Naime,to je prvi duel koji gosti nisu izgubili ove sezone,samim tim i prvi meč na kojem su sačuvali mrežu.U G.Gorevnicu su Ateničani otputovali sa namerom da prekinu izuzetno lošu seriju utakmica i uspeli su da se,nakon ovog okršaja,pomere sa „nule“ koja je stajala kraj imena njihovog kluba.Fudbalske poznavaoce prilično je iznenadio krajnji ishod pomenutog susreta ali teorija verovatnoće išla je u prilog gostima.Jednostavno,negde su morali da prekinu niz poraza.Treba dodati da Jedinstvo prvi put nije postiglo gol kod kuće i to u momentu kada se očekivalo da ih bude više od proseka.No,zato fudbal i jeste interesantan,jer uvek nosi dozu nepredvidivosti.Derbi meč odigran je u Markovici i publika je mogla da uživa.Mreže su se tresle sedam puta a domaći su režirali preokret na radost velikog broja svojih navijača.Omladinac je prvi došao do prednosti preko poslovično preciznog Milivoja Majstorovića ali Ovčar do poluvremena okreće golovima Janićijevića i Nešovanovića.Na samom startu nastavka bilo je 2-2,zahvaljujući autogolu domaćih.Međutim,od tog momenta sve je išlo na ruku Markovičana koji tri puta pogađaju metu u preostalom vremenu.Golove su postigli Kovačević(dva puta) i Babović za konačnih 5-2.Poraz je Omladinac koštao liderske pozicije,dok je domaćin prišao prvoplasiranoj ekipi na 4 boda zaostatka.Isti broj golova kao u Markovici,viđen je u Preljini.Takođe,publika je i tu mogla da isprati preokret.Ali,ovoga puta kreirali su ga gosti.Mladost je imala prednost od 2-1 nakon prvih 45 minuta,no u nastavku je briljirao Tomović i sa 4 gola postavio konačnih 2-5,dovoljno za lidersku poziciju Prijevora.Teškom mukom do „trojke“ je stigla Slatina.Na poluvremenu je aktuelna bila „nula“.Drugi deo bolje počinju gosti iz Svračkovaca i stižu do 0-1.Ipak,Slatina je smogla snage da postigne dva gola i uknjiži prvi trijumf još od 14.septembra i utakmice sa Ateničanima na svom terenu.U subotu su lagane pobede ostvarili Parmenac i Backovac Junajted nad Jedinstvom(K),odnosno Spartakom.U oba duela domaći su ostvarili suficit od 4 pogotka.Parmenjani su slavili sa 5-1 a Milanovčani 4-0.Miokovci su nadigrali Kotražu sa 3-1 i uključili se u borbu za prvo mesto,dok su gosti doživeli četvrti neuspeh u nizu.Mali derbi opštine Gornji Milanovac pripao je povratniku u okružnu ligu.Lunjevica je rezultatom 2-1 savladala D.Vrbavu i još jednom pokazala da će biti vrlo neugodan rival.Donja Vrbava je posle serije remija poražena a trijumf nisu ostvarili još od 17.septembra,kada su nadigrali Spartak.