Diplomski rad Saše Štrpca,za prvi trijumf Kruševljana

Kruševac:

Ovako je Valentina Vasić otvorila konferenciju  za štampu posle prve pobede Kruševljana posle punih 12 kola u Jelen Super ligi( još od utakmice sa Voždovcem). I zaista bio je to diplomski rad Saše Štrpca. Pobeda je bila imperativ i postignuta je u poslednjem trenutku po klub koji je bio blizu potapanja a da to nije zaslužio.
 Saša Štrbac bio je jasan na konferenciji za štampu : Čestitam igračima koji su ovu pobedu zaslužili i navijačima koji su nas na putu do nje podržali, ali ovaj meč već zaboravljam, jer stiže nam Pazar  za mene je to još jedan diplomski rad  koji moramo da resimo u svoju korist.
Saša Mrkić šef struke Nišlija čestitao je Kruševljanima na pobedi dodavsi da je njegov tim večeras posebno u drugom delu zatajio,poželeo Kruševljanima sreću u nastavku a on i njegovi igrači okreću se sledećem kolu kad u goste u Niš stiže imenjak iz Kragujevca,

45 derbi Srbije ispod Beograda  izmedju Napretka i Niškog Radničkog počeo je tvrdom taktičkom igrom oba tima. Prvo poluvreme nije donelo mnogo toga . Gosti čvrsto opredeljeni da brane gol a domaćin bez ideje kako da probije zid ispred šesnaesterca Nišlija.Pošlo im je doduse to  najpre u 19 minutu kada je po levoj strani prošao Trujič ubacio  po zemlji za Božovića a ovaj šutirao pored gola, samo koji minut kasnije oprobao se Trujić sa 25 metara ali preslabo za Kesića. Još jednom Napredak u polusansi kada skraćeni korner izvodi Govedarica a Paunović za malo kratak da tu loptu dohvati glavom. Radnički  u prvom delu nije uputio nijedan šut na gol.
 Drugo poluvreme počelo je za čarapane kao iz snova .Čini se Luković je odmah po početnom udarcu primio loptu i uputio dubinski pas ,jedan od napretkovih igrača samo je produžio do Ibrahima Ndiajea koji kao tane uleće u šesnaesterac gostiju ali ovoga puta korisno,zaobilazi Kesića koji ga ruši za penal koji Janičić kapiten Napretka pretvara u gol i vođstvo Krusevljana. Već u 55 minutu bilo je 2: 0 ovoga puta led probija Božović posle odličnog dodavanja glavom poluvolejom šalje loptu u donji levi ugao nemoćnog Kesića i kakva sreća za ovog momka koga do sada nije htelo,dakle led je i on probio a probiće ga i Trujić u 73 minutu posle akcije za udžbenike .Naime golman Napretka degažirao je loptu Božović je skočio nebu pod oblake i glavom okrznuo loptu taman za idealan pas Trujiću koji resava sve dileme i ispod Kesića pogadja mrežu.
Saša Mrkić trener gostiju tada uvodi svoje napadače Pejčića i na kraju Punoševca ali sve što uspeva je da u 77 minutu i Popović pokaže zasto je prvi golman Kruševljana pošto brani sjajno šut Pejčića a zatim Pavlović posle šuta Popare sa nekih 22-23 metara skreće loptu u mrežu domaćih(možda iz ofsajda) za konačnih 3:1 i veliku i prvu radost Kruševljana ove sezone.

NAPREDAK- RADNIČKI   3:1 (0:0)

Strelci: 1:0 Janičić iz KU u 47,2:0 Božović u 55,3:0 Trujić u 73 ,3:1 Pavlović u 82 minutu.Stadion Nappretka,gledalaca 2500. Sudija Majo Vujović(Novi sad ) 7.5. Opomenuti igrači: Luković i Paunović (Napredak) i A.Jovanović,Pavlović i Kesić ( Radnički)

Napredak: popović 7,Luković 7,Urošević 7,Gobeljić 7,Janičić 7,5,Paunović 7,Stanojević 7,Govedarica 7 (Mamadu m bođ 7),Trujić 7,(Tai Welker-),Božović 7,5(Lazić-),Ibrahim Ndiaje 8

RADNIČKI. Kesić 6,5,Pauljević 7,Pavlović 7,Đorđević 6,5,Petrović 7,Kolarević 7,Marjanović 6(Punoševac-),Augusto Batioka 6,5,(Popara 7),Đilas 6,Đuričković 6,5( Pejčić 7),Jovanović 6,5

Igrač utakmice: Ibrahim Ndiaje

Janičić sa bele tačke pogađa za 1:0