Kragujevčanima ceo plen u Raški

Bez čak sedmorice standardih igrača, fudbaleri Bana doživeli su šesti poraz u sezoni. Šumadija 1903 slavila je rezultatom 3:1. Ovo je fudbalerima iz Raške bio prvi poraz posle tri utakmice. Domaći su dobro počeli meč, bili su konkretniji, a prvu odličnu priliku nije iskoristio Simić u 4.minutu, kada je iz mrtvog ugla pokušao da savlada golmana Juriševića, ali je lopte otišla tik pored stative. Bila je to uvertira na detalj i vođstvo u 20.minutu. Na levoj strani svojih čuvara oslobodio se Vukićević, uputio centaršut na drugu stativu gde je odlično reagovao Simić za vođstvo "belih". Radost Raščana trajala je samo pet minuta. Akciju po levoj strani započeo je danas odlični Stefan Milosavljević, ubacio je loptu u peterac, odbrana Bana je slabo ragovala a Stević sa svega dva metra šalje loptu u mrežu. Od tog trenutka Kragujevčani preuzimaju kontrolu igre i u 34.minutu dolaze do potpunog preokreta. Posle još jedne gužme precizan je bio Marković. Drugo poluvreme je bilo manje zanimljivo, a treba istaći period od 72. do 78.minuta kada je Bane imao inicijativu, stvorio tri odlične prilike, ali Šumarac, Vučićević i Vukićević nisu bili dovoljno spretni da donesu izjednačenje. U 78.minutu sporni momanat, lopta je posle šuta Vučićevića špogodila u ruku Komatinu, ali se sudija Majstorović nije oglasio. Na drugoj strani S.Milosavljević je bio u odličnoj prilici u 86.minutu kada je izašao sam ispred golmana Glukčevića, ali se spetljao i šansa je otišla u nepovrat. Ono što nije pošlo za nogom Milosavljeviću, jeste rezervisti Petroviću. Na povratnu loptu sa desne strane odreagovao je na najbolji mogući način i sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u mrežu Raščana za potvrdu tri boda. Interesantno je bilo i u nadoknadi vremena koje je iznosilo pet minuta. Vukićević se prvo dobro snašao, uspeo je loptu glavom da pošalje ka praznoj mreži, ali je golman gostiju krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Samo minut kasnije u odličnoj šansi bio je i Vučićević u dva navrata, ali njegovi udarci ipak nisu bili toliko precizni da bi lopta po drugi put bila u mreži Šumadije. Igrač utakmice: stefan Milosavljević (Šumadija 1903).

BANE - ŠUMADIJA 1903  1:3 (1:2)

Gradski stadion. gledalaca: 150. Sudija: Majstorović (Sm.Palanka). Strelci: Simić u 20.minutu za Bana, a Stević u 25. marković u 34. i Patrović u 89.minutu za Šumadiju 1903. Žuti kartoni: Lopatić (Bane), Dimitrijević (Šumadija 1903).

BANE: Glukčević, Marković (Vučićević), Sretenović, lopatić, Pokimica, Petrović (Krišto), Simić, Vukićević, Šumarac, Zečević, Ilić (Milikić).

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Bubanja, Marić, Aleksić (Petrović), Komatina, M.Milosavljević, Stević (Z.Nikolić), M.Nikolić, Marković, Dimitrijević (Lepović), S.Milosavljević.