Lider siguran u Zagorici

U 8. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su od ekipe Mladog rudara iz Bukovika rezultatom 3:2. U meču koji je obilovao borbenošću, trčanjem, brzim promene tempa, lepim akcijama i korektnim ponašanjem igrača, utisak je da su gosti svoje prilike iskoristili i zasluženo pobedili. Zanimljiv je podatak da su gostujući fudbaleri tek u svom šestom (čini se najvažnijem) nastupu uspeli da trijumfuju u Zagorici. Do sada su imali učunak dva remija i tri poraza.

Gosti su zapretili već u uvodnim minutima meča. Udarci  Savića (3.minut) i Milićevića (8.minut) završili su preko gola. Domaći si uzvratili šutem Vesića (15.minut), čiji je udarac lako zaustavio golman Spasić. Lider prvenstava je došao u vođstvo u 17.minutu. Janković je izveo slobodan udarac sa 25 metara, golman domaćih samo na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Miliovanović sa 4-5 metara rutinski poslao u mrežu. Domaći su vrlo brzo uzvratilii, postigavši gol u 25.minutu. B.Jovanović je centrirao sa desne strane, a Č.Petrović glavom sa 7-8 metara savladao Spasića.

Tek što je počelo drugo poluvreme, a gosti su postigli pogodak. Matić je iskoristio nesigurnu reakciju Markovića i doveo svoj tim u vođstvo. Domaći su pokušavali udarcima sa distance,ali nisu uspevali ozbilnije da ugroze gol gostiju. U 69. minutu gosti su postižu treći gol. Milićević je dobro izveo korner, a Spasojević glavom sa 3-4metra savladao Markovića. Domaći se nisu predavali pa su u finišu meča postigli drugi gol. Miloš Stevanović je asistirao Č.Petroviću,a ovaj sa 10-ak metara poslao loptu u gornji levi ugao Spasićevog gola. Gosti su mogli da pobedu učine ubedljivijom, ali je udarac Jankovića sa 10-ak metara  u 85.minutu odbranio Marković.

Sloga (Zagorica)- Mladi rudar (Bukovik) 2:3

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat:Goran Đokić (Topola). Sudija:Danijel Nešić (Šume), pomoćnici:Slobodan Petrović (Stojnik), Filip Filipović (Aranđelovac) Strelci:Č.Petrović u 25 i 81.minutu za Slogu, Milovanović u 17. Matić u 49. Spasojević u 68.minutu za Mladi rudar.

Sloga:Marković, Gajić, Miloš Stevanović, Vesić, Milan Stevanović, N.Jovanović, V.Petrović, Č.Petrović, B.Jovanović (od 78. Ivanović, od 79. M.S.Lekić), Grujičić.

Mladi rudar:Spasić, Blagojević, Domazet (od 72.Mališić), Antić, Jakšić, Milićević, Matić, Spasojević, Milovanović (od 57.Tanasijević), Savić, Janković.

Žabare 1 : 1 Maskar
Jasenica 0 : 5 Proleter
Ranilović 6 : 2 Radoje Domanović
Plaskovac 2 : 1 Kopljari
Trnava 3 : 1 B 2000
Mladost 0 : 0 Misača