Moravički okrug: Omladinac (Z) u naletu, remi u Kotraži

Kolo odigrano u sredu donelo je par zanimljivih duela i gotovo uobičajen broj golova,koji se kreće oko cifre 30.Tačnije,bilo ih je 29,najviše u Atenici,Konjevićima i Donjoj Vrbavi.Najinteresantniji podatak jeste da nema više ekipa sa maksimalnim skorom u Ligi moravičkog okruga.Slatina se „okliznula“ u Kotraži i prekinula niz od četiri pobede ali je i dalje na čelu tabele.Meč u Kotraži dobro je počeo kada su domaći u pitanju.Nakon 12 minuta igre,Paunović je našao put do mreže za 1-0.Dugo je bio aktuelan pomenuti rezultat,sve do 85.minuta,kada Slatina stiže do egala zahvaljujući autogolu Karadžića.Sve u svemu,morali su gosti biti zadovoljni bodom,imajući u vidu razvoj događaja.Omladinac(Z) je u odličnoj formi!Startni neuspeh brzo je zaboravljen i nanizane su četiri „trojke“ za poziciju 2.U sredu je savladan stari rival iz Prijevora sa 3-1.Sve je bilo reseno u prvom delu kada su postignuti golovi.Samo što je arbitar Belić dao znak za početak,M.Majstorović je pogodio i doveo Omladinac do prednosti.Gosti poravnavaju na isteku dvanaestog minuta ali je to bilo sve u njihovoj režiji.Do odlaska na odmor pogađali su Simović i ponovo Majstorović,dovoljno da bodovi ostanu u Zablaću.Atenička Mladost je još jednom deklasirana,ovoga puta od imenjaka iz Preljine.Lako i ubedljivo su gosti došli do celog plena,matiravši domaćeg golmana pet puta.Ateničani su jedini tim u ligi koji još uvek nije postigao gol!Burno je bilo u „Dolini dabrova“.Ovčar je stekao prednost nakon 45 minuta golom Simeunovića ali je ostao i bez boda.Jedinstvo(GG) izjednačava preko Vojinovića(48.minut) sa bele tačke,mada je utisak da je penal dosuđen prestrogo,jer se sve odigralo van kaznenog prostora.Potpuni preokret dogodio se u 57.minutu.Kotorčević je sjajnim golom doneo prednost domaćima.Samo dva minuta kasnije Ovčar ostaje sa desetoricom.No i pored toga dobijaju šansu za bod u 72.minutu ali Janićijevićev udarac sa „kreča“ Grbić zaustavlja,pa je susret okončan aktuelnim rezultatom iz 57.minuta.Prvi poraz doživeli su i fudbaleri Aleksandra Martaća.Miokovci su bili bolji i slavili sa 2-1.Uprkos porazu,Parmenac ostaje u vrhu sa tri boda zaostatka za liderom.Milanovački okršaj pripao je gostima.Lunjevica je zabeležila drugi neuspeh na svom terenu i bodove prepustila Backovac Junajtedu,rezultatom 0-2.Ekipa iz Konjevića polako izlazi iz rezultatske krize.Posle boda u Prijevoru usledila su sva tri.Rival iz Svračkovaca nadigran je i poražen sa 4-1.Donja Vrbava je nastavila sa dobrim izdanjima pred svojim navijačima.U susretu sa mnogo golova,bili su koncentrisaniji od Spartaka i uknjižili treću ligašku pobedu.Nasuprot njima,timu iz Trnave je to bio prvi ovosezonski poraz.