SLZ : Polet(LJ) - Budućnost Krušik 2014 0:0

Vrlo dobra fudbalska predstava u Ljubiću!“Grebići“ i Valjevci se nisu štedeli a jedino što je nedostajalo za kompletno povoljan utisak,jesu golovi.Nije ih bilo ali sjajnih prilika jeste i pravo je čudo kako nijedna lopta nije završila iza leđa Čabarkape,odnosno Rankovića.

Posle uvodnih desetak minuta,beležimo prvi konkretan napad u režiji domaćih.“Zicer“ pozicija za Kamberovića.Ustremio se ka Rankoviću,mogao da bira gde će šutirati ali je oklevao,što koristi čuvar mreže,skraćuje ugao i spasava svoj gol.Valjevci prete u 17.minutu.Pokušaj Rajevca glavom,sa 7-8 metara udaljenosti,zaustavlja Čabarkapa.Isti igrač našao se u prilici pet minuta kasnije,kada je tukao iz neposredne blizine a Čabarkapa opet izašao kao pobednik.Kontinuitet dobrih napada,nastavljen je u 33.minutu.Kamberović je oprobao udarac sa 17-18 metara ali biva izblokiran.Finiš prvog dela pripada gostima.Najpre je Đurić u 40.minutu šutirao iznad gola domaćih,sa dvadesetak metara,da bi Raševićev udarac osujetio golman Poleta.

U istom tempu nastavilo se u drugom poluvremenu.Već u 47.minutu,Knežević pokušava iz slobodnog udarca sa 22-23 metra,lopta završava u naručju Rankovića.Tri minuta kasnije Valjevci izvode uigranu akciju iz auta.Ubačaj Ilića,Rašović prosleđuje do Đurića na peterac ali on šutira iznad gola iz solidne pozicije.U sledećem napadu,Kamberović ne uspeva da pogodi iz blizine i ako je bio neometan.Promašaj iskusnog člana Čačana mogao je da kazni Čočović u 57.minutu.Situaciju „1 na 1“ dobija golman domaćih,koji odlično reaguje na oštar udarac sa desetak metara.Na isteku 63.minuta,ponovo je Čabarkapa na visini zadatka.Uspeva da ukroti neugodan pokušaj omalenog Raševića sa distance.Minut kasnije,prava opsada gola Valjevaca.Nešović probija po levom boku,ulazi u šesnaesterac,potom proigrava Protića,na petnaestak metara od gola,koji cilja donji desni ugao ali Ranković interveniše i odbija loptu.Na nju natrčava Mihajlović ali i njegov šut brani golman „crvenih“.Potom gosti uspevaju da uspostave ravnotežu i stanu na loptu,čekajući grešku rivala.Takva igra umalo nije donela rezultat deset minuta pre kraja.Opet je u prilici bio Rašević.Našao se na pravom mestu nakon prizemnog ubačaja sa leve strane ali je Čabarkapa i tada bio nepremostiva prepreka!Poslenjih pet minuta donose pravu dramu pred golom Rankovića.U 85.minutu gol je „visio u vazduhu“.Kamberović je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora,Ranković odbranio,lopta stiže do Nešovića koji pravi jedan „lažnjak“ zatim šutira ali defanzivac Valjevaca interveniše sa gol linije i odbija loptu.Ona ponovo stiže do Kamberovića ,koji biva nepropisno zaustavljen u trenutku kada je hteo da šutira sa desetak metara i za arbitra Kurlagića nema dileme – jedanaesterac!Minut osamdeset šesti!Nešović je preuzeo odgovornost i ciljao donji levi ugao ali je Ranković prozreo njegovu nameru i sjajnom intervencijom sačuvao mrežu!Poslednji trzaj domaćih zbio se u 89.minutu.Vasilić ne koristi šansu unutar kaznenog prostora,šutira mlako u dobro postavljenog Radovana Rankovića koji sa pravom može poneti epitet najboljeg pojedinca susreta.