Valjevci nepobedivi i u Ljubiću, a Lajkovčani srušili Lozničane

Posle petog  kolo u Srpskoj ligi Zapad počeloo je kristalisanje vrha i začelje tabele. Za prvo mesto su se već kandidovali lider od prvog kola Budućnost –Krušik 2014 i Loznica, a prete  im  Rudar, Polet i Zvižd. U donjem domu Jasenica i Karađorđe su najmanje pokazali i samim tim su najugroženiji, a do konačne  odluke jeostalo  čak 25 kola, tako da ima uslova za drastične  promeniti.

Na Ljubiću vatra i gromovi. Domaćinu, "grebićima" naoštrenim da zaustave posle dve decenije konačno probuđene Valjevce, nebo je pokvarilo plan.

“Vlažan barut “ sprečio je efekat topovske paljbe naslednika junaka Atanska Rajića. Zahuktali Valjevci hrabri, taktički potkovani, odlučno i snažno su se suprotstavili rivalu, ne ustuknuvši  u meču za pamćenjene, ni  jednog trenutka. Izabranici Slaviše Božičića su hrabro i ali  i organizovano prihvatili bitku prsa nu prsa. Efekat,  bod sa Ljubića, a mogli su i sva tri, jer imali sve, dušu, glavu, srce i ono  najvažnije “mrtve “ šanse. Međutim, i  domaćin je pokazao veliku želju i karakter pobednika. Dva junaka okršaja na Ljubiću zaslužuju da posebno budu pomenuti . Čuvar mreže Valjevaca Radovan Ranković je non stop postavljao metu kolegi na drugoj strani, Čabarkapi veštom da maestralno uzvrati posle pokušaja : Rajevca, Čočovića, Raševića… da bi tačku na dan golmanskih bravura stavio Valjevac odbranom udarca sa bele tačke Nešoviću u 88.minutu meča za pamćenje.

Valjevci po viđenju iz ugla domaćina “zaštićeni poput belih medveda” nisu reagovali na odluku da proklizavanje napadača “grebića” u živom blatu ispred gola Rankovića bude sankcionisano najstrožom kaznom , kao ni nesankcionisani start  na Rajevcu pred golom Čabarakape. Naprotiv pružili su ruku rivalima  čestitajući im na sjajnoj borbi, i deliocima pravde, duboko uvereni u njihovu stručnost  i čestitiost.

Okrepljeni kraj stare vodenice u Ljiga valjevevska ekspedicija  sa bodom iz Ljubića požurili je  da vide konkurenta na delu u Lajkovcu.

Za razliku od Ljubića malo toga fudbalskog  moglo se  videti na lajkovačkom brdu. Jedan detalj je odlučio meć. Bomba Nenada Nedeljkovića sa 25 metara u 18.minutu prvog poluvrermena pogodila je prečku, odbila se u leđa Divca za gol i pobedu Železničara nad Loznicom, pre nedeljnog  meča 22 puta neporažene.  Rudar u Kostolcu 3. novembra 2013.pobedio Loznicu 1-0.

Do derbija 18.oktobra Valjevaca i Lozničana na Lagatoru proćiće još 33 dana, a do tada će oba rivala imati priliku da osvoje novih 12 bodova. Kome se smeše jesenje počasti, neka sami odluče.

Fascinanatane odbrane, pa čak i penal na Ljubiću, Raša Ranković -Šole sa Kolubare

Čočović i Đurić valjevski šmek ala Krojf

Bombaš Nenad Nedeljković(prvi s desna) postavio rampu Loznici na lajkovačkoj pruzi, slavi gol za pobedu Želje