Čudesan preokret Tešnjara

Zahvaljujući fantastičnom drugom poluvremenu u kojem su igrači Tešnjara igrali "kao u transu" ostvarena je prva pobeda u novoj sezoni na Riversajdu protiv ekipe OFK Divci. Junak pobede je novajlija u dresu "građana" Krstić koji je u svom debiju u plavom dresu sa dva gola nokautirao Divčane i pokazao da će biti veliko pojačanje Tešnjara u ovoj sezoni. A utakmica nije nagoveštavala ništa dobro za Tešnjarce. Nakon prvog poluvremena golovima korpulentnog Radojičića OFK DIvci su vodili 2:0 nakon dve situacije u kojima štoperski tandem Tešnjara Mitrović-Milosavljević nije najbolje reagovao. Takođe, sve je mogao rešiti Vučićević da njegova dva odlična udarca nisu završila jedan na prečki, a drugi tik pored gola golmana Tešnjara Milanovića.

Ivan Krstić - dvostruki strelac na debiju u dresu Tešnjara

A onda u drugom poluvremenu taktička izmena trenera Milovanovića kada su Liknića i Tadića zamenili Marjanović i Vasiljević čime je Tešnjar zaigrao sa dva napadača što je rezultiralo neverovatnom preokretom u jednoj od najuzbudljivijih utakmica koje smo videli na Riversidu poslednjih godina. Krenuli su Tešnjarci na sve ili ništa, u talasima su napadali na gol gostiju, a gosti se sve više povlačili u svoj šesnaesterac. Ubrzo je ofanziva rezultirala golovima. Najpre je u 55. minutu Krstić savladao golmana OFK Divaca udarcem iskosa sa leve strane. Nakon toga stopostotnu šansu za izjednačenje propušta Marjanović kada iz idealne situacije pogađa spoljni deo mreže. U 75. minutu penal za Tešnjar zbog nesmotrene igre rukom Divčana u svom kaznenom prostoru. Siguran sa bele tačke bio je Jakovljević, jedan od najboljih u redovima Tešnjara na ovoj utakmici. Nošeni publikom i željom za preokretom koji se nazirao Tešnjarci su nastavili još silovitije da atakuju ka golu gostiju. I onda u finišu susreta konačno 3:2. Strelac je ponovo Krstić maestralnim pogotkom ponovo iskosa sa leve strane za veliku radost na Riversajdu. Četa Boška Milovanovića od nemogućeg je učinila moguće. Izvojena je važna pobeda koja znači više od tri boda pred naredne utakmice u Okružnoj ligi Kolubara. Riversajd je i ovoga puta bio neosvojiva tvrđava. Slavlje nakon prve pobede u ovoj sezoni nastavljeno je do duboko u noć u kafeu "Fratello 8" u Tešnjaru.

Tešnjar: Milanović, Marković, Selaković, Milosavljević, Mitrović, Tadić (Marjanović), Rafailović, Liknić (Vasiljević), Zdravković (Milosavljević Nenad), Jakovljević, Krstić.

ZSK 2 : 2 Mladost
Sovljak 1 : 0 Tulari
Spartak 1924 6 : 0 Kačer
Joševa 1 : 3 Trlić
Pepeljevac 2 : 1 Junior Novo Naselje
Banjani 1 : 0 Rubribreza
OFK Jabučje 2 : 1 Kolubara