JSL: Mladost (L) - Napredak 2:1

Lučanci su upisali prvu „trojku“ u ovoj sezoni JSL-e.Pobeđeni su Kruševljani sa 2-1 u meču koji je imao specifičnu težinu za oba rivala.Naime,i jedni i drugi želeli su da prekinu seriju lošijih izdanja.Mladost je u tome i uspela,dok će gosti čekati drugu priliku za „ceo plen“.Imali su protivnici Lučanaca periode igre kada su bili opasniji i konkretniji ali te momente nisu uspevali rezultatski da potvrde,pa je na kraju ispušten i jedan bod kojim bi se svakako zadovoljili apetiti čelnika kluba iz Lazarevog grada.Sa druge strane,domaćin može i mora biti zadovoljan epilogom meča ali i svestan da određene segmente igre mora dići na viši nivo.

Napred Mladost - Podrška najmlađih na delu!

Krenulo se sasvim oprezno.Dosta okršaja na sredini terena,bez reskiranja,odgovorno u defanzivi.Jedini udarac vredan pomena u prvih dvadesetak minuta,bio je Trujićev na isteku 10.minuta.Šutirao je iskosa sa leve strane,12-13 metara od gola ali suviše mlako da bi se iznenadio Krznarić.“Uspavanku“ prekida Saša Jovanović u 25.minutu i dovodi „plavo-bele“ do prednosti.Dobro je ispratio dubinsku loptu,umakao zadnjoj liniji,stigao da reaguje pre istrčalog golmana Popovića i prizemnim udarcem pogodi cilj.Tom prilikom ga je Popović zakačio,pa je bilo neophodno da se strelcu ukaže medicinska pomoć.Ni pogodak nije doneo novinu u pristupu igri.Nastavilo se u sličnom tempu,bez konkretnijih akcija.Na isteku pola časa igre,Eze je probao sa distance,lopta odlazi iznad prečke.Poslednjih desetak minuta prvog dela,pripalo je Napretku.Najpre je Tomić pokušao sa tridesetak metara,Krznarić bio siguran,da bi isti fudbaler bio neprecizan iz izgledne pozicije,svega pet minuta kasnije.Nalazio se,na drugoj stativi,desetak metara od gola,reagovao na centaršut ali „bubamara“ završava pored stative.

Detalj iz drugog poluvremena

Sedam minuta igre u drugom poluvremenu,bilo je dovoljno gostima da organizuju obećavajući napad.U prvi plan je izbio Ndiaje i ispred sebe imao samo golmana Krznarića ali je ta prepreka bila nepremostiva.Sjajnom reakcijom „jedinica“ Lučanaca zaustavlja udarac – nema izjednačenja!Samo osam minuta kasnije dve odlične prilike za Kruševljane u jednom napadu.Ponovo u žiži biva tamnoputi Ndiaje koji pogađa prečku nakon upotrebljivog centaršuta sa leve strane a ni odbitak gosti ne pretvaraju u pogodak zahvaljujući izuzetnom refleksu Krznarića!Uspevaju domaći da se oslobode pritiska i priprete preko Gavrića iz slobodnog udarca u 68.minutu.Nije bilo promene rezultata.Poslednjih desetak minuta doneli su dosta uzbuđenja pred oba gola.Na isteku 82.minuta,Napredak stiže do egala.Tukao je agilni Mićić sa tridesetak metara,Krznarić odbija loptu do Božovića na levoj strani,on odmah centrira na drugu stativu gde Ndiaje „makazicama“ proigrava „zaboravljenog“ Bajića na petercu,kome nije bilo teško da matira golmana Mladosti.Rezultat 1-1.Već u sledećem napadu moglo je doći do potpunog preokreta.Usamljen je bio Ibrahima Ndiaje ispred domaćeg golmana ali je oklevao sa udarcem,dovoljno da Golemić klizećim startom otkloni opasnost!Kazna za promašaj Napretka stiže u 85.minutu.Rezervista Živadinović vara dvojicu čuvara unutar kaznenog prostora,zatim upućuje pas ka Milosavljeviću koji ima dovoljno vremena da se namesti i oproba udarac sa 16-17 metara.Na sreću simpatizera Mladosti,biva precizna „desetka“ Lučanaca i šalje loptu uz samu desnu stativu Popovićevog gola za 2-1 i nagoveštaj prve pobede u šampionatu.Izvio se čuvar mreže Kruševljana ali nije mogao da spreči novo vođstvo „plavo-belih“.Kratak je bio vremenski interval preostao do završnice duela,nedovoljan da se Napredak ponovo „rezulatski vrati“,pa su bodovi ostali u Lučanima.Teško izvojevan trijumf ali itekako značajan za stabilnost ekipe Mladosti.