20.04.2009 srbijasport.net

DLZ: Gimnazijalac - Ekonomac 3:0

U drugom gradskom "derbiju" u okviru 17. kola Druge lige "Zapad"  odbojkašice kraljevačkog Gimnazijalca su savladale ekipu Ekonomca  rezultatom 3:0, po setovima (25:21, 25:16, 25:22). Početak prvog seta je protekao u znaku Gimnazijalca koji je poveo rezultatom 3:1, nakon toga odbojkašice Ekonomca serijom poena sustižu protivnika. Rezultatska klackalica je potrajala do 20:20, da bi potom mini serijom 3:0 Gimnazijalc stigao do prednosti 23:20 i rutinsikom igrom set privode kraju.
U drugom setu dobar početak Gimnazijalki i vodjstvo od 8:4, nakon tajm auta ekipa Ekonomca se konsolidovala. Rezultatska neizvesnost je potrajala do 14:13, da bi potom furijoznom serijom 6:1 Gimnazijalc stigao do prednosti 20:14. Već tada je bilo jasno, da će ovaj set pripasti ekipi Gimnazijalca.
Treći i najuzbudljiviji set doneo je dosta obrta. Odbojkašice Gimnazijalca na početku seta stiču prednost 5:2,  da bi potom serijom poena 7:4 stigle do prednosti 12:6. Sve je nagoveštavalo da će se ovaj set i utakmica brzo završiti, ali nakon tajm-auta odbojšašice Ekonomca prave preokret. Serijom poena odbojkašice Ekonomca stižu do izjednačenja 19:19, a rezultatska klackalica je potrajala do 21:21 i činilo se da će gošće uspeti da osvoje ovaj set. Medjutim, odbojkašice Gimnazijalca su posle zatraženog tajm-auta poboljšale prijem u polju i sa tri dobra servisa uspele da preokrenu rezultat na 24:21 i rutinskom igrom reše meč u svoju korist maksimalnim rezultatom.