Streljaštvo: Šuranji u zlatnoj sredini MK puškom trostav

SUL, 25. jul (Info centar).- Srpski strelac invalid Laslo Šuranji, osvojio je 17. mesto u konkurenciji 33 takmičara MK puškom trostav (klasa SH 1) na Šampionatu sveta u nemačkom gradu Sulu sa 1.135 krugova (klečeći 365, ležeći 394, stojeći 376).

Zlatna medalja pripala je Jonasu Jakobsonu (Švedska) sa 454,6 krugova, srebrom se okitio Abdula Sultan Alarjani (Ujedinjeni Arapski Emirati) sa 452,8 krugova, dok je bronzu osvojio Jin Ho Park (Koreja) sa 440,6 krugova. Pre finala, koje je vredelo 1.146 krugova, najbolji je bio Alarjani koji je sa 1.175 krugova postavio novi svetski rekord osnovnog dela (stari 1.171, Jakobson- Švedska na EŠ 2013).

„Zlatna“ selekcija Koreje sa 3.460 krugva postavila je novi ekipni svetski rekord (stari 3.417 – Kina, na SP 2010). I „srebrni“ tim Ujedinjenih Arapskih Emirata bio je bolji od starog svetskog rekorda 3.457, dok je bronzu osvojila Švedska sa 3.393 kruga.

Srpski strelci završili su učšeće na Prvenstvu sveta za invalide – strelce (IPC) u Sulu sa dve srebrne medalje: Dragan Ristić vazdušnom puškom ležeći (SH 2 miks) i reprezentacija Srbije u istoj disciplini.

Selekciji Srbije pripala je vicešampionska titula sa 1.899,4 kruga (Ristić 639,2, Savanović 633,1, Vidić 627,1). Zlato je osvojila Koreja sa 1.900,5 krugova, dok su se bronzom okitili strelci Velike Britanija sa 1.899,2 kruga.

Dragan Ristić je do srebrne medalje došao sa 211,9 krugova. Finkinja Mina Sinika Leinonen na prvoj poziciji imala je 212 krugova, dok je bronzu osvojio Majkl Džonson iz Novog Zelanda sa 189,9 krugova.