14.03.2009 Marija Kostić

SLI: Topličanin-Vlasina 3:4

Prvo poluvreme je obeležila dominacija Prokupčana čija je igra dosta obećavala, međutim sledi šokantno drugo poluvreme kada fudbaleri Vlasine preokreću rezultat u svoju korist i iz Prokuplja odnose sva tri boda.

U početku su fudbaleri Vlasine pokušali da ugroze gol domaćina preko kontra napada, i možda bi i uspeli, ali njihov centarfor je u nekoliko navrata bio u nedozvoljenoj poziciji. A onda domaći kreću ofanzivno. Prvu priliku imao je Aleksandar M.Jović ali gol je spasila dobra intervencija golmana Vlasine. A onda u 30.minutu korner za domaće, izvodi ga Igor Stevanović, veoma dobar udarac, ali ponovo brani golman, ponovo korner, odličan centaršut Stevanovića, gužva u šesnaestercu gde se Vladimir Jovanović najbolje snašao i loptu nekako ubacio u mrežu. Onda u 40.minutu slobodan udarac za Aleksandra D.Jovića, pogađa živi zid, lopta se odbija ponovo do njega, on prolazi po desnoj strani centrira, do lopte dolazi A.M.Jović,koji šutira desnom nogom sa 16. metara iskosa i postiže veoma lep pogodak. Imali su naši fudbaleri još prilika ali ostalo je 2:0.

A onda sledi veoma neugodno poluvreme za Prokupčane koji su veoma loše igrali. Fudbaleri Vlasine postižu dva gola u 60. i 74.minutu i poravnjavaju rezultat. A onda sledi katastrofalna greška novog golmana Topličanina, Predraga Rolja, kome lopta ispada i završava u njegovoj mreži. A onda u nadoknadi vremena, 2:4 za Vlasotinčane-potpuni šok na stadionu kraj Toplice. Minut pre kraja nadoknade vremena napad Topličanina, centaršut s leve strane, lopta u gužvi pogađa nekog od igrača Topličanina i lepo se odbija na levu stranu gde se iz drugog plana ubacuje kapiten A.D.Jović, levom nogom snažno šutira sa 10 metara iskosa i postiže veoma lep gol za konačan rezultat 3:4.

Rezultat: Topličanin-Vlasina 3:4. Strelci: 1:0 Jovanović u 30, 2:0 A.M.Jović u 40, 2:1 u 60, 2:2 u 74, 2:3 u 83, 2:4 u 90, 3:4 u 90. Žuti kartoni: Paunović, D.Krstić (Topličanin).

Sastav Topličanina: Rolj, Vuković (Golubović), Paunović, Milovanović, A.D.Jović, D.Krstić, A.M.Jović (Kostić), A.D.Stanković, Marjanović, Stevanović, Jovanović (Stojanović).

Balkanski 1 : 0 Kopaonik
Car Konstantin 1 : 4 Radnički (N)
Radnik Rosa 0 : 1 Timok
Jedinstvo 0 : 0 Svrljig
Župa 0 : 0 Hajduk Veljko
Topličanin 3 : 4 Vlasina
Dubočica 1 : 0 Radnički (P)