Rukometaši Železničara poraženi od Metaloplastike
U 6. kolu Superlige rukometaši Železničara izgubili su od Metaloplastike rezultatom 26:25 (11:11) u hali Čair u Nišu. "Želja" gubio i 7 golova razlike. Železničar nije uspeo da iznenadi lidera šampionata koji je demonstrirao u Nišu zašto je finalista Čelendž kupa i prvi na tabeli domaćeg plej-ofa.

Prvo poluvreme je prikazalo izjednačenu borbu ekipa koje su bile predvođene raspoloženim golmanima. Železničar je prvo vođstvo upisao u 8. minutu (3:2), a tri minuta kasnije imao i dva gola prednosti (5:3). Gosti su izjednačili u 15. minutu (6:6), a domaći su dozvolili sebi "luksuz" lošim dodavanjima ispred odbrane Metloplastike.

Nijedna ekipa nije uspela da "odlepi" na više od gola, a Metaloplastika je ponovo povela u 29. minutu kada je serijom od 2 gola sa 9:8 preokrenula na 9:10. Darko Đukić je tada postigao gol uz isključenje protivnika. Gosti su opet poveli, pa "Želja" izjednačio za 11:11 na kraju prvog dela igre

Gvozden Denić i Miralem Bećirović; foto: Vanja Keser

Drugo poluvreme Železničar je loše počeo što je iskusna Metaloplastika umela da iskoristi i u 44. minutu povede sa 20:13. Železničar je za prvih 15 minuta postigao samo 3 gola, a golman domaćih Dejan Zlatanović je u tom periodu imao samo jednu intervenciju.

Ipak, Nišlije se nisu predavale, pa su do 49. minuta smanjile zaostatak na 3 gola (18:21). Niški igrači nastavili su sa greškama, prvo je Pernar loše odigrao u napadu, pa je Sava Tašković šutirao u golmana Arsića pri rezultatu 23:19 za Šapčane.

U 57. minutu Metaloplastika je vodila sa 26:22 i do kraja više nije postigla gol. Za tri minuta prvo je Mađar postigao gol, zatm je precizan bio Basarić, a brzom akcijom Živković je smanjio vođstvo gostiju na 26:25 i sve to uz sigurnu igru odbrane i golmana Dejana Zlatanovića.

Nije bilo vremena za remi, pa je Metaloplastika zabeležila peti trijumf u plej-ofu.

Na samom kraju viđena je ružna slika sporta kada je Darko Đukić oštro startovao na protivničkog igrača i time dobio crveni karton što će ga verovatno koštati utakmice protiv Zvezde.

Posle 6 kola niški tim ima 4 boda i trenutno se nalazi na četvrtoj poziciji.

U narednom kolu Železničar gostuje Crvenoj zvezdi koja sutra dočekuje kragujevački Radnički.

ŽELEZNIČAR - METALOPLASTIKA 25:26 (11:11)

Hala Čair, Niš

ŽELEZNIČAR: Zlatanović 11 odbrana (1 sedmerac), Živković 3, Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Tašković 1, Prokić, Milošević 1, Basarić 5, Pavlović, Stojanović, Đukić 8 (3), Bećirović 1, Stefanović 1, Pernar 3.

Sedmerci: 3/3
Isključenja: 2 minuta, crveni karton (Darko Đukić)

METALOPLASTIKA: Arsić 11 odbrana, Holpert 2, N. Aleksić, Stevanović, Palević, Marjanović 2, Kankaraš, Medurić 2, Vladisavljević, Obradović 1, Marković, Grujičić 5, Mitrović 6, Prodanović, Milosavljević 3 (1), Dragaš 5.