Svrljizani iskoristili slabo izdanje Pukovcana

U subotu je odigrana prvenstvena utakmica izmedju domaćina FK Svrljig, iz istoimene opstine, i FK Pukovc. To je bilo 22. kolo Niške fudbalske zone. Pukovčani su u ovaj meč ušli oslabljeni neigranjem Stošića, koji je pauzirao zbog parnih kartona. Utakmica je odigrana po veoma teškim okolnostima, lošim vremenskim uslovima a zbog toga je i teren bio loš i blatnjav. Od početka meča Svrljižani su krenuli veoma agresivno ka golu Marjanovića i nakon nekoliko propuštenih prilika za pogodak ispak uspeli da dodju do vodjstva nakon konfuzne intervencije odbranbenog igrača gostiju Ratkovića. Naime on je, u 15. minutu meča, prilikom pokušaja da izbaci loptu iz svog kaznenog prostora, pogodio domaćeg igrača i najboljeg pojedinca ovog meča Marka Stefanovića u ledja i lopta je srećno završila u mreži gostiju iz Pukovca. I pored primljenog gola Pukovčani se nisu trgli, već su nastavili da se brane a domaćin je nastavio sa atacima kako bi uvećao svoju prednost i meč mirnije priveo kraju. Ti napadi su i urodili plodom, jer je u 30. minutu meča, Stojković neoprezno startovao nad strelcom vodećeg gola za domaćina i sudija pokazao na ''kreč''. Isti igrač nad kojim je napravljen penal, je i bio siguran sa 11 metara i tako doveo Svrljižane u vodjstvo od 2:0. Do kraja prvog dela igre, Svrljižani su sigurno čuvali loptu u svom posedu i nisu dozvolili gostima da ozbiljnije ugroze njihov gol.

U drugom poluvremenu meča se vodila ozbiljnija borba, Pukovčani su se malo trgli i krenuli ozbiljnije ka golu Bizjaka. Pokušavali su gosti na sve načine da stvore neku priliku i postignu pogodak, u tim momentima su se dobro ubacivali i bekovi gostiju M. Nikolić i Stojković ali su Svrljižani uspeli da se odbrane i da sačuvaju svoju mrežu netaknutu do kraja utakmice.

Svrljižani u narednom kolu gostuju u Prokuplju ekipi Topličanina, dok će Pukovčani na svom terenu pokušati da osvoje nova tri boda protiv ekipe Sloge iz Leskovca.

Stadion: Svrljig, gledalaca 100.

Sudija: Milan Krstić iz Leskovca.

Strelci: Stefanović u 15. i 30. minutu.

Svrljig: Bizjak. Sokolov, Savić (Stevanović), Radojlović, Gavrić, Kostić, Bojić (Mihajlović), Igić, Todorović (Krstić), Djordjević, Stefanović.

Pukovac: Marjanović, Nikolić, Petrović (Stojković), Stamenković, Ratković, Jovanović, Stojković (A. Janković), Jovanović, S. Janković, Kastratović (Stanković), Randjelović.

Igrač utakmice: Marko Stefanović.