Bresničani ubedljivi u derbiju

Fudbaleri Slavije juče su uknjižili devetu pobedu u ovoj sezoni. U jednoj od najboljih igara ove godine savladali su i to ubedljivo jedinog konkurenta kragujevačkoj Šumadiji 1903 za prvo mesto i plasman u Srpku ligu “Zapad” .Gosti su došli u Kragujevac bez nekoliko prvotimaca, ali to ne umanjuje uspeh zonaša iz kragujevačkog predgrađa Bresnice.efikasn Izabranici trenera Vladice Radovanovića odigrali su čvrsto, ofanzivno i efikasno. Savladali su indisponiranu ekipu Mokre gore iz Zbinog potroka sa 3:0 i u potpunosti se revanširali protivniku za poraz na gostovanju u jesenjoj sezoni istim rezultatom.

Nebojša Vukojičić, asistent kod dva pogotka Slavije na jučerašnjoj utakmici (Foto: M. Jovičić)

Od početka fudbaleri Slavije krenuli su ofanzivnoa, ali su Ristić i Pavle Đorđević za malo bili neprecizni. Posle pola časa ispitivanja snaga domaćin je došao u vođstvo. Pešić je centrirao sa desne strane, a omaleni , ali borbeni Ilić najbolje se snašao u gužvi pred golom Markovića i loptu poslao u mrežu. Ovaj pogodak sasekao je krila gostima, koji su u žurbi da što pre dođu do izjednačenja sve više grešili.

Fudbaleri Mokre gore igrali bez kalkulacija (Foto: M. Jovičić)Samo što je počelo drugo poluvreme bilo je 2:0 za domaćina. U 46. minutu, napravio je slalom kroz odbranu gostiju, po levoj strani, i ubacio loptu u protivnički peterac, gde se našao Ristić i zatresao mrežu Mokre gore. Gosti su igrali bez kalkulacija. Njima je bila potrebna pobeda da bi održali korak sa liderom na tabeli, Šumadijom 1903, ali sigurna odbrana Bresničana zaustavljala je njihove napada ispred linije 16. metara, pa je golman Šarac ostao nezaposlen.

U listu strelaca, u 70. minutu, upisao se, posle duže pauze, i Uroš Đorđević. Slobodan udarac sa leve strane izveo je Vukojičić, apred golom gostiju najviše je skočio napadač Slavije i loptu skrenuo u mrežu nemoćnog golmana Markovića. Igrači Mokre gore, u finišu utakmice, pokušavali su da ublaže poraz, ali nisu uspeli. Susret je završen pobedom domaćina sa 3:0, što mu je omogućilo da se učvrsti na petom mestu sa 33 boda, koliko ima i četvrti Polet iz Trbušana.

U ostalim susretima 22 kola Zoone “Morava” postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1903 – Karađorđe (Ribnica) 4:0, Metalac (KV) – Takovo 0:1, Polet (T) – Rudar (B) 3:0, Omladinac – Tutin 4:1, Arsenal – Orlovac 2:1, Dragačevo – Sloboda (DG) 1:1 i Vodojaža – Trepča 1:2.

U vođstvu je Šumadija 1903 sa 57, Mokra gora je druga sa osam bodova manje, a treće je Takovo sa 38 bodova.

Narednog vikenda igraju se utakmice 23. kola Zone “Morava”. Dva kragujevačka zonaša gostuju na Kosovu. Mokra gora dočekuje Vodojažu, a Trepča lidera na tabeli Šumadiju 1903. U Kragujevcu je na programu gradski derbi zonaša Slobode iz Donjih Grbica i Arsenala. U ostalim susretima sastaju se: Slavija – Metalac (K), Karađorđe (R) – Dragačevo, Orlovac – Omladinac (NS), Tutin – Polet )T) i Rudar – Takovo.

SLAVIJA – MOKRA GORA 3:0 (1:0)

KRAGUJEVAC – Igralište: Slavije u Bresnici. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Avramović (Čačak). Pomoćnici: Andrija Mladenović (Čačak) i Ivan Bojović (Lučani). Strelci: Ilić u 30, Ristić u 46. i U. Đorđević u 71. minutu. Žuti kartoni: Mimović, J. Đorđević, P. Đorđević, Ilić, U. Đorđević (Slavija), Milošević, Voštić, Rakić.

SLAVIJA: Šarac, Pešić (Stefanović), Stoilović, Mimović (Tomović), P. Đorđević, Vukojević, J. Đorđević, Ilić, Ristić (U. Đorđević), Vukojičić, Kovačević.

MOKRA GORA: Marković, Rakić, Radojević, Mihajlović, Voštić, Drobnjak (Milosavljević), Sedlarević, Đorđević, Milošević, Bešović (Utvić).

IGRAČ UTAKMICE: Nebojša Vukojičić (Slavija).