MFL Sombor. Pregled posle XXI kola :Somborski metalci najbolji posle šest kola proleća

Dvadesetprvo kolo prvenstva Međuopštinske Lige,odigrano u sredu završeno je sa pet pobeda domaćina,jednom nerešenom utakmicom i dve pobede gostujućih ekipa. Postignuta su 22 gola, ili 2,7 po jednom meču. U derbiju kola u Svilojevu, rivali su podelili bodove, i odigrali 2:2, isto kao i prošle godine. Jedan rezultat, koji mnogi nisu očekivalii, je onaj u Rastini, gde je domaćin pobedio Dinama iz Sonte (3:2), ekipu koja ovoga proleća igra u dobroj formi.Mladost je u Kruščiću pobedila Graničar(4:0) i napravila gotovo istu razliku kao i jesenas u Riđici gde je bilo 1:5. Vodeći Lipar je sa Panonijom lako došao do 3:0, a OFK Šikara je u izletničkoj šumi, slomila otpor šantićana golom Miškovića u 82 minuti. Kolućani nisu imali problema sa ratkovčanima, i sa dva gola su došli do novih bodova. Golom Rončevića, u ranoj fazi utakmice, fudbaleri kupusinskog Partizana su pobedili Jedinstva na Velikom Salašu(0:1), a u drugom derbiju kola, na "Doli" u Bačkom Monoštoru, somborski metalci nisu prekidali pobedonosni niz ovoga proleća. Golom Blagojevića u drugom poluvremenu, došli su do šeste pobede i 18-og boda u nastavku prvenstva. Ovakav uspeh naranžasti ne pamte u skorijoj prošlosti,a iz ekipe najavljuju da se neće zaustavljati, i već nedeljni meč pred svojim navijačima kraj pruge je prilika da pokažu koliko vrede, jer dolazi lider na tabeli , ekipa Lipara. Posle šest odigranih kola ovoga proleća,somborski metalci imaju maksimalni učinak,a bez poraza su još samo fudbaleri Rusina,dok po jedan poraz imaju Terkveš i Lipar. Na začelju,rastinci imaju jednu pobedu , a fudbaleri Jedinstva (VS) su bez pobede i samo sa jednim postignutim golom ovoga proleća.Najviše golova su primili rastinc(34)i,a najmanje (1) golman OFK Metalca,Mladen Milosavljević.

U subotu i nedelju se igra XXII kolo,a sastaju se u subotu Radnički i OFK Šikara u Ratkovu, a za USKRS igraju Rusin i Jedinstvo sa Velikog Salaša,dok Partizan u Kupusini dočekuje kolućane.Šantićani će ugostiti Dunava,a Panonija u Laliću , Mladost iz Kruščića.Rastinci će imati teško gostovanje u Riđici, a dva derbija će ulepšati USKRS.Komšijski se igra u Sonti,gde Dinamo ugošćuje Terekveš iz Svilojeva,a šlag na torti bi trebao da bude meč kraj pruge,gde naranžasti  metalci dočekuju Lipar.Ovaj meč će voditi odžačka sudijska trojka sa Jankovićem na čelu.Pomagati će mu Pančić i Manić.