Vaterpolo klub Nais izborio majstoricu
Vaterpolisti Naisa iz Niša pobedili su Tent u Obrenovcu rezultatom 22:21 (3:4, 4:2, 2:3, 3:3, 10:9) posle peteraca i tako obezbedili igranje majstorice u Nišu 19. aprila. Posle poraza kod kuće vaterpolisti Naisa izborili su u Obrenovcu igranje majstorice pobedom nad Tentom. Prvu četvrtinu, i pored veće terenske inicijative Naisa, Tent je završio u svoju korist sa 4:3. Ipak, u drugom delu su se niški igrači "probudili" i sa 4:2 dobili ovaj deo igre. Na poluvremenu Nais je imao minimalnu prednost od 7:6.

Vaterpolisti Naisa 19. aprila dočekuju Tent u majstorici; foto: vknais.org.rs

U trećem je opet Tent bio bolji i nakon tri četvrtine bilo je izjednačeno - 9:9. Na početku poslednje četvrtine Tent je serijom od 2:0 došao do 11:9. Ipak, Nais je prvo preko Milijanovića počeo seriju, a potom je Rakonjac izjednačio. Minut pre kraja Rakonjac je doneo vođstvo, ali je Čubrić doneo domaćima izjednačenje 12:12 i nove peterce.

Prvi na crtu Laziću izašao je upravo Čubrić koji donosi prednost svom timu, sa druge strane, Ćalasan je odbranio udarac Šilju. Najefikasniji na ovom meču Ćorić postiže novi pogodak, a Milijanović svojim golom drži svoj tim u igri. Usledio je pogodak Petrovića za domaće i Čavića za goste, rezultat je bio 15:14. Kada je bilo najpotrebnije, ruka je zadrhtala Simiću koji je „tukao" pored gola Lazića. Izjednačenja Naisu donosi Matija Milošević. Stanišić pogađa za 16:15, a Dragan Milošević za 16:16. Sledila je nova serija od po pet udara u kojoj su svi izvođači bili precizni. Dramu na bazenu u Obrenovcu okončao je Igor Lazić koji je „skinuo" šut Čubriću i omogućio Šilju da šutira za pobedu, kapiten Naisa iskoristio je šansu, savladao Ćalasana za konačnih 22:21 i majstoricu.

Odlučujući meč vaterpolisti Naisa odigraće u subotu, 19. aprila na bazenu Čair.

TENT - NAIS 21:22 (4:3, 2:4, 3:2, 3:3, 9:10)

Bazen u Obrenovcu.

Sudije: Ivanka Raković Krstonošić (Beograd), Andrija Stanojević (Jagodina);

NAIS: Igor Lazić 8 odbrana, Bogan Kostić, Matija Milošević 3, Aleksandar Čavić 5 (1), Miljan Milić, Alen Omerović, Nemanja Milijanović 4, Tihomir Živić, Mladen Stevanović, Zlatko Rakonjac 3, Dragan Milošević 3, Marko Pavičić, Nemanja Šilj 4;

TENT: Strahinja Ćalasan 11 odbrana + peterac, Nikola Petrović 3, Filip Simić, Vladimir Jegorović, Borivoje Čubrić 5, Dragoslav Savić 1, Aleksandar Jukić 1, Nikola Petronijević, Ivan Rađenović, FIlip Ćorić 6, Dejan Inđić 2, Miloš Stanišić 3, Nemanja Ilić, Igor Obradović.