Spartak – Jagodina 90:87 (19:17, 16:27, 23:26, 32:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 800. Sudije: Pavlica, Peulić, Strika.

Spartak: Antić 3, Ilić, Prlja 14, Nikolić, Sokolović 11, Milisavljević 31, Vujčić 4, Drakulić 10, Danilović 2, Matović, Vukolić 11, Laketa 4.

Jagodina: Samac, Đoković 11, Vujičić 6, Dašić 19, Marković 20, Gladanac, Nišavić, Marin 2, Milošević, Kovačević, Demčešen 10, Milović 19.

Košarkaši Spartaka slavili su u derbiju kola pobedivši Jagodinu u utakmici koja je odigrana u sjajnoj atmosferi u prepunoj subotičkoj Hali sportova. Pobeda koja subotičane vodi na korak do višeg ranga takmičenja izvojevana je u poslednjoj četvrtini koju je Spartak dobio sa 32:17. Goste je služio šut za tri poena, postigli su čak 15 trojki, dok se Spartak dugo mučio sa realizacijom. Čovek preokreta bio je Miloš Milisavljević koji je postigao čak 15 poena u poslednjoj deonici.

Spartak je poveo sa 6:0, nakon čega je Milović trojkom prekinuo niz subotičana. Dašić postiže novu trojku za Jagodinu i po prvi put dovodi svoju ekipu u vodstvo u 7. minutu 12:13. U finišu četvrtine Spartak uzvraća trojkom Vukolića za minimalno vodstvo 19:17. U drugom periodu gosti su napravili seriju od 9:0 i poveli sa 23:31. Uzvraća Spartak preko Drakulića, a brzom kontrom Vujičića dolaze do poravnanja 33:33. Finiš drugog perioda u potpunosti je pripao Jagodini, koševima Milovića i trojkom Đokovića u poslednjoj minuti gosti na odmor odlaze sa prednošću od devet poena 35:44

Iskusni Milović poneo je igru Jagodine u trećoj četvrtini, vezao je osam poena, pa su gosti poveli sa 56:41. Odlično je jagodince služio šut tokom čitave deonice, postigli su čak sedam trojki i tako lako održavali prednost. Do kraja četvrtine Spartak nije uspeo ozbiljnije da smanji razliku tako da se u poslednju deonicu ušlo sa plus 12 gostiju 58:70.

Zaigrali su košarkaši Spartaka znatno agresivnije u poslednjoj četvrtini, Predvođeni dobrim prodorima Milisavljevića i brzim kontrama Prlje smanjuju na šest koševa zaostatka 72:78, u 34. minutu. Marković trojkom prekida niz subotičana ali već u sledećem napadu Vukolić trojkom ponovo uvedi meč u neizvesnost 77:82, četiri minuta pre kraja. Posle dobre igre u odbrani domaćina usledila su poeni Milisavljevića za minus 2, a nakon trojke Sokolovića, Spartak je poveo sa 83:82, dva ipo minuta pre kraja. Milisavljević je bio efikasan za 87:82 i najavio potpuni preokret u Subotici. Spartak je imao problema sa slobodnim bacanjima u finišu meča, jedno je promašio Antić, dva Drakulić. Jagodina je potom imala priliku da trojkom izjednači rezultat, imali su poslednji napad i deset sekundi za izjednačenje, ali je Dašić promašio trojku uz zvuk sirene.