MFL Sombor : Meč kraj pruge završen pre kraja zbog malog broja gostiju iz Ribareva

Prvenstveni susret XVIII kola  Međuopštinske fudbalske Lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci između domaćeg OFK Metalca i Jedinstva sa Velikog Salaša kod Apatina , igran na igralištu kraj pruge u Somboru, završen je pre regularnih 90 minuta, a trajao je svega 58, jer se tada povredio igrač gostiju Aleksandar Savić, koji je napustio teren, a sudija Marko Mirković je morao prekinuti meč, kojega su gosti i počeli sa manjkom igrača, jer ih je svega osam istrčalo na teren. Do toga minuta , domaći sastav je vodio sa 3:0 i njegova pobeda u konačnici nije ni dolazila u pitanje.

Lep i sunčan dan, idealno pripremljen teren, dobro raspoloženje u taboru domaćih nakon dva kola i osvojenih šest bodova, nagoveštavalo je i jednu kvalitetnu utakmicu sa starim rivalom uz nadigravanje , ali je dolazak gostiju sa Velikog Salaša sa okrnjenim sastavom , i sa svega osam igrača, poljuljalo i tim trenera Nikole Eleza, jer je ova činjenica, da će protivnik igrati bez trojice igrača u startnoj postavi, srozala motive za borbenost  i umanjila značaj utakmice. Iz tabora gostiju je dato objašnjenje ovakvoj situaciji, i klub je učinio sve što je bilo u njihovoj moći da se meč ipak odigra. Nekoliko povređenih igrača, neki sa radnim obavezama i drugi problemi vezani za odlazak na današnju utakmicu u Sombor, pretili su da Jedinstvo i ne otputuje na ovaj meč, ali je ipak u poslednjem momentu "skrpljen" tim koji će spasiti klub kažnjavanja, ukoliko se ne odigra ova utakmica.

Početak utakmice je , kako se i očekivalo, pripao domaćem timu,a prvu loptu koju je golman Mirosavljević dotakao bilo je u 15 minuti meča. Uglavnom se igralo pred golom golmana Desnice, a napadi fudbalera OFK Metalca i nisu bili baš ubojiti, pa su gosti dosta dobro odolevali i nisu igrali podređenu ulogu, a manjak od tri igrača u ekipi , nadomestili su borbennošću i požrtvovanjem. Domaćini su u nekoliko navrata upućivali i šut sa veće udaljenosti, a golman i igrači odbrane su otklanjali opasnost i nogama, izbacivši lopte u korner. Prvi gol na utakmici pao je u 37. minuti, a strelac je bio Halas. Šut iz daleka, Desnica je paradom na kratko odbio loptu, a na nju je natrčao brzonogi Halas, i iskosa je poslao iza leđa čuvara mreže gostiju. Četiri minuta kasnije, Grahovac se sam našao na nekoliko metara od ivice gola, i loptu, koja je nekoliko puta na kratko odbijana, poslao u nebranjenu mrežu. Tada se počeo rušiti bedem pred golom Desnice, ali je brzi odlazak na odmor prekinuo muke gostima za kratko.Početak drugog poluvremena pripada svakako ekipi domaćina i njihovi napadi se ređeju jedan za drugim. Posle jednog kornera u 54. minuti pao je i treći gol, a strelac je bio Komušanac iz neposredne blizine. Četiri minuta kasnije, bek gostiju , Aleksandar Savić  se nije osećao dobro i izašao je izvan crte igrališta. Sudija je konsultovao povređenog igrača, i odsvirao kraj utakmice, jer Savić nije bio u stanju da nastavi meč, a ekipa je ostala sa sedam igrača i nije bilo uslova da se utakmica nastavi. U svakom slučaju šteta je za ovaj meč što se tako završio, a mladi sudija Marko Mirković iz Kule pamtiće ovaj meč, jer je to bio njegov debi  kao glavnog sudije na jednoj prvenstvenoj utakmici seniorskih ekipa. Utakmica je bila fer i korektna, bez opomenutih igrača, a bolji od ostalih bili su Vulić u domaćoj ekipi, i Brkin kod gostiju.

OFK METALAC-JEDINSTVO(R)  3:0 (2:0)  Prekinuto u 58 minuti jer su gosti ostali sa sedam igrača

Sombor, 30. mart 2014. godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 50. Sudija : Mirković (Kula) pomoćnici Delić (Kula) i Laluja (Crvenka) Delegat Koril (Sombor) Strelci : Halas u 37, Grahovac u 41 i Komušanac u 54. za OFK Metalac. Kartona nije bilo. Igrač utakmice Vulić (OFK Metalac)

OFK METALAC: Mirosavljević, Pačirski (Sabo), Joka, Mileković, Grahovac, Subotić(Atlić), Kljajić, Trbojević,Komušanavc, Halas i Vulić

JEDINSTVO(R) :Desnica,Podunavac, Savić, Rodić, Borić, Brkin, Kuridža i Ćopić-