Već u polufinalu

Kragujevčani su ostvarili i osmu pobedu u grupi “B”, osvojivši tako, dva kola pre kraja i teoretski prvo mesto, koje vodi direktno u polufionale fajnal-siksa.

Greške moramo da ispravimo
Mladom treneru Urošu Stevanoviću, ovo je druga pobeda sa ekipom Radničkog u Ligi šampiona. Naravno da je, u osnovi, zadovoljan:
- Nastavili smo niz pobeda sa početka Lige šampiona. Ovom pobedom smo i teoretski ostvarili direktan plasman u polufinale, što je dobro, jer preskačemo jednu utakmicu na završnom turniru. Kontrolisali smo utakmicu od početka do kraja, ali smo grešili kako ne bismo smeli sebi da dozvolimo, i to moramo ad ispravimo ako želimo vrhunske rezultate. Ali, sve je to normalno, s obzirom na fazu priprema u kojoj se nalazimo. Sada se okrećemo domaćem plej-ofu i završnici Lige šampiona.

Istina, iako je pobeda na kraju bila ubedljiva, poslovično uporni Nemci prilazili su u dva navrata na dva gola manjka, ali su kragujevački vaterpolisti, katkad na individualni kvalitet, a katkad tečnim i atraktivnim akcijama uspevali da održe razliku koja ih je, na kraju, odvela do očekivane, vredne i zaslužene pobede.

Filip Filipović, korisno i atraktivno (Foto: S. Radovanović)

Imali su svoje svetle trenutke, kapiten Filip Filipović, koji je poput snajpera rešetao mrežu odličnog Lasla Bakše. Posebno je atraktivan bio njegov gol za vođstvo od 3:1, kada je odlično primio, ako bi to fudbalskim REčnikom moglo da se opiše, dubinsko dodavanje Damira Burića i bez oklevanja zatresao mrežu.

Nesvakidašnje su bile poslednjih 12 sekundi prve četvrtine. Burić je najpre postigao gol za Radnički, a sa zvukom sirene Mark Štam je sa polovine terena „žabicom” iznenadio neopreznog Zdravka Radića.

U osmom minutu treće četvrtine, posle minijature Petra Markovića, našeg internacionalca u redovima nemačkog tima, koji je postigao dva gola za dva minuta, Špandau je prišao na dva gola manjka (10:8).

Međutim, Radnički je ravnomerno rasporedio snage, opasnost je gostima pretila sa svih strana, pa se Kragujevčani ponovo odvajaju i utakmicu završavaju na maestralan način, najpre efektnim lobom Borisa Zlokovića, a potom egzibicijom u kojoj je učestvovalo više igrača, a koju je golom završio Miloš Milič.

Radnički Kon Tiki – Špandau 16:10 (4:3, 4:1, 3:4, 5:2). Kragujevčani nastavili pobednički niz u Ligi šampiona.

KRAGUJEVAC – Bazen: Sportski centar „Park“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Bjanki (Italija) i Kikališvili (Gruzija). Igrač više: Radnički 10(5), Špandau 7(2). Peterci: Radnički 1(0).

RADNIČKI: Radić 11 odbrana, Burić 2, Rozental 2, Korolija, Ćirković 1, Miličić 1, Ćirić, Basara 3, Zloković 3, F. Filipović 3, D. Marković, Đ. Filipović 1, S. Popović.

ŠPANDAU: Bakša 6 odbrana, 1 peterac, Van der Boš, P. Marković 2,Ćuk, Šulc, Police 1, Kik, Mirs 1, Resović, Ojler 3, Jugling 2, Štam 1, Hune.