OLS: Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:1

Mlađe selekcije kragujevačkog superligaša proteklog vikenda nisu imale uspeha kao na startu prolećnog dela prvenstva. Samo su kadeti u Jagodini osvojili bod u duelu sa domaćinom koji nosi ime svog grada. Pioniri su doživeli poraz u susretu sa Savacijumom, u Šapcu. Bez bodova su ostali i omladinci, koji su bili domaćin vršnjacima iz beogradske Crvene zvezde.

Izabranici trenera Milana Živkovićau prvom poluvremenu pružili su veliki otpor Beograđanima, ali su poraženi pogotkom iz penala. U ekipi Radničkog 1923 pojavili su se trojica omladinaca, koji su licencirani i za prvi tim. To su golma Marko Kostić, vezista Dušan Stević i napadač Komnen Andrić. Iako su imali šanse, omladinci domaćina nisu uspeli da postignu gol. U prvom poluvremenu veliku priliku propustio je Andrić. U 25. minutu izašao je pred golmana Filipa Manojlovića, posle dobre asistencije Nikole Nedeljkovića, ali je oklevao i loše šutirao. Desetak minuta kasnije, bek Aleksandar Miletić, prošao je po desnoj strani, ali je loptu poslao u ruke beogradskog golmana.

Sa utakmice omladinaca Radničkog 1923 i Crvene zvezde (Foto: M. Jovičić)

U 43. minutu, Crvena zvezda iz tri pokušaja nije uspela da savlada golmana Kostića, koji je dva puta odlično intervenisao i sprečio udarce Marka Grujića i Lazara Đurovića, a treći udarac Grujića sa gol-crte izbacio je kapiten Ivan Živanović, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Gol odluke postignut je u 58. minutu. Dušan Živković je ušao sa loptom u kazneni prostor. Startovao je bek Miletić i oborio napadača Crvene zvezde, što je sudija sankcionisao najstrožijom kaznom. Zbog drugog žutog kartona Miletić je morao u svlačionicu, što je olakšalo posao Beograđanima. Siguran izvođač penala bio je kapiten Mihailo Ristić i savladao golmana Kostića za 1:0. Pre ovog pogotka pokušao je Komnen Andić i u drugom poluvremenu da savlada golmana Crvene zvezde, ali je njegov udarac ponovo zvršio u rukama protivničkog čuvara mreže.

Fudbaler gostiju Nenad Cvetković glavom je dobro ciljao, ali je golman Kostić bio na mestu i bez teškoća sprečio pogodak. U poslednjem minutu igre Ristić je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara dobro šutirao, ali nije iznenadio golmana Radničkog 1923.

Pobeda je pripala, ipak, bolje fizički pripremljenoj ekipi Crvene zvezde, koja je sa 42 boda zadržala treće mesto na tabeli, a Radnički 1923 i pored poraza ostao je na šestoj poziciji sa 27 bodova. U ostalim susretima 19. kola Omladinske lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Sloboda Point – Radnički (P) 1:0, Jagodina – Partizan 0:2, Novi Pazar – Napredan 1:0, OFK Beograd – BSK (Borča) 2:3, Brodarac – Sloga (K) 1:1, Rad Vojvodina 1:2 i ČSK Pivara – Borac 0:0.

I pored poraza, Rad je zadržao prvo mesto sa 45, a Vojvodina je druga sa dva boda manje.

U narednom kolu Radnički 1923 gostuje u Novom Sadu, gde se sastaje se sa Vojvodinom. U ostalim susretima sastaju se: Napredak – Jagodina, BSK – Sloboda Point, Partizan – ČSK Pivara, Radnički (P) – Rad, Sloga – Ofk Beograd i Crvena zvezda – Novi Pazar.

Kadeti Radničkog 1923 igrali su 2:2 u Jagodini. Golove za Kragujevčane, koji su vodili u prvom poluvremenu sa 1:0, postigli su Ratković u 45. i Trajković u 58. minutu. Jagodina je izjednačila pogocima u poslednjem minutu, koje su postigli Mirkailo i Bulat. Posle 19. kola kadeti Radničkog 1923 zauzimaju osmo mesto sa 26 bodova, a u sledećoj utakmici dočekuju drugoplasiranog Partizana.

Najmlađi “đavolčići”, u 19. kolu Pionirske lige Srbije poraženi su u Šapcu od Savacijuma sa 2:0 i sa 32 boda zauzimaju šesto mesto na tabeli. U narednom kolu, pioniri Radničkog 1923 dočekuju vršnjake iz Smedereva.

RADNIČKI 1923 – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0) - OMLADINCI

KRAGUJEVAC – Stadion: Prvi pomoćni teren “Čika Dača”. Gledalaca: 100. Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo). Pomoćnici: Srđan Minić (Rača), Marko Dimitrijević (Kragujevac). Strelac: Ristić (iz jedanaesterca) u 58. minutu. Žuti kartoni: Živanović (Radnički 1923), Iličić, Jovanović, Grujić, Ristić, Jeličić (Crvena zvezda). Crveni karton: Miletić (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Nikolić, Aleksić (S. Andrić), Živanović, Spasojević, Stević, D. Nedeljković (Vasojević), K. Andrić, N. Nedeljkoić, Urošević (Gavrović).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Ilinčić, Brajović, Đorić, V. Jovanović (N. Jovanović), Cvetković, Ivanović (Milovanović), Grujić, Đurović, Ristić, Živković (Jeličić).

IGRAČ UTAKMICE: Mihailo Ristić (Crvena zvezda).

OFK Beograd 2 : 3 BSK Borča
Brodarac 1 : 1 Sloga (K)
ČSK Pivara 0 : 0 Borac
Jagodina 0 : 2 Partizan
Novi Pazar 1 : 0 Napredak