Spartak Vojput savladao Metaloplastiku

Spartak Vojput - Metaloplastika 22:21 (10:11).

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudije: Marić Branka i Mašić Zorica. Sedmerci: Spartak Vojput: 4/4. Metaloplastika 4/3

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Pavlović, Miloš Mitrovic 3, Janjić, Knežević 3, Kovačević 2, Todorović, Matić, Jovanović 5, Darko Cvetković, Distol 5, Jelić Veselin 4, Papić, Čupić, Đukanović.

Metaloplastika: Holpert, Milovanović, Aleksić, Stevanović, Palević, Kankaraš, Medurić 3, Vladisavljević, Obradović 3, Arsić, Grujičić 5, Jezdimirović, Mitrović, Prodanović 3, Milosavljević 5, Dragaš 2.

Subotica je nakon deset godina dočekala najtrofejniju ekipu Srbije, Metaloplastiku iz Šabca. Rukometaši Spartak Vojputa povratnici u Super ligu uspeli su po drugi put da savladaju Metaloplastiku u ovogodišnjem prvenstvu. Nakon pobede u Šabcu u prvom delu sezone večeras su nošeni podrškom publike, slavili i u Subotici u dramatičnoj i rezultatski neizvesnoj utakmici. Pobedu su overili 15 sekundi pre kraja golom Kovačevića. Utakmicu je posmatrao i savezni selektor Vladan Matić.

Uvodni deo utakmice pripao je gostima koji su preko iskusnog Žikice Milosavljevića održavali rezultatsku prednost od dva gola 1:3 i 3:5. Ubrzo je Metaloplastika stigla i do prednosti od tri gola pošto se domaći nisu snalazili u napadu. Precizan je bio Žikica za 3:6, a zatim i Grujičić 6:9. Poslednjih pet minuta prvog poluvremena Spartak Vojput je zaigrao znatno snažnije u odbrani, razbranio se i golman Cvetković koji je dao posebnu sigurnost svojim saigračima. Preko brzih kontranapada koje je realizovao Jovanović, putari su stigli do izjednačenja 10:10 u poslednjem minutu. Ipak na odmor se otićlo sa minimalnim prednošću Metaloplastike 10:11 nakon novog gola Grujičića.

Subotičani su odlično započeli drugo poluvreme. Knežević je izjednačio na 11:11, da bi u sledećem napadu Jovanović doneo prvo vodstvo 12:11. Domaći rukometaši su golom Jelića uspeli da se odlepe na dva gola prednosti u 42. minutu, 16:14. Sedam minuta pre kraja Distol lob udarcem vara golmana šabčana za 20:18. U sledećem napadu Kovačević povećava na 21:18, pet minuta pre kraja susreta. Metaloplastika je tada pokazala svoje kvalitete, sa tri gola u nizu dolaze do izjednačenja 21:21, minut ipo pre kraja. Usledila je velika borba na terenu. Kovačević je uspeo da realizuje napad Spartak Vojputa i 15 sekundi pre kraja postigne gol za 22.21. Nisu gosti uspeli da organizuju napad i upute šut ka golu. Sa zvukom sirene počelo je slavlje domaćina kome nova dva boda puno znače u daljem raspletu i borbi za play of.