Izbegnut debakl, ali ne i poraz

Nakon pregršt uzbuđenja i čak 11 golova, derbi susret 13. kola Druge lige Zapad između Mašinca i Partenona okončan je trijumfom gostiju iz Smederevske Palanke - 5:6. Tok prvog poluvremena, neverovatnih 1:5 i potpuni šok u redovima Mašinca nakon prvih 20 minuta igre nisu mogli da predvide ni najveći optimisti među Palančanima. Seriju golova otvorio je Marko Brkić u sedmom minutu susreta, a samo minut kasnije Dušan Marjanović udvostručio je prednost svog tima. Nakon sjajne akcije iz kornera u 11. minutu Jovan Brdar vraća neizvesnost i uliva nadu "mašincima" da do odlaska na odmor mogu do pozitivnog rezultata. Umesto toga igrači u crnim dresovima postižu još tri pogotka. Ivan Ćosić u 16. i Stefan Kokotović u 18. minutu prave značajnu razliku, a dve sekunde pre zvuka sirene Vladan Prvulović najavljuje pravu blamažu izabranika Aleksandra Đokića. Ipak, da se ne nalaze slučajno na drugoj poziciji prvenstvene tabele Kragujevčani pokazuju u nastavku utakmice. Već u prvom napadu svojim drugim golom Brdar podiže samopouzdanje saigračima što je bio znak da se krene u totalnu ofanzivu. U 23. minutu na semaforu je pisalo 3:5, a zasluge pripadaju Milanu Pajiću. Tada stvari u svoje ruke preuzima Mališa Cvetković i sa dve egzekucije šest minuta pre kraja meča poravnava rezultat. Kada su svi mislili da će Mašinac uspeti još jednom da zatrese mrežu gostiju i tako dođe do zlata vrednih bodova desilo se suprotno. Golom Kokotovića u 38. minutu Partenon odnosi pobedu i uvodi šampionat u totalno neizvesnu završnicu. "Mašince" očekuje još jedno veliko iskušenje, pošto u narednom kolu sledi gostovanje u Gornjem Milanovcu i susret sa tamošnjim Koloradom.

Bajina Bašta 4 : 7 Ekonomac 2
Fontana 5 : 4 Krčagovo
RB 6 : 4 Užice
Mašinac 3 : 0 Partenon
Raška 4 : 5 Metalac Kolorado