Pobeda Naise u poslednjoj sekundi

Rukometašice niške Naise napravile su iznenađenje i u 8. kolu Superlige savladale do tada neporaženu Jagodinu rezultatom 23:22 (13:11). Pobednika golom u poslednjoj sekundi odlučila Marija Petrović.

Naisa je napravila najlepše iznenađenje za početak godine. U zaostalom meču 8. kola Superlige niške rukometašice nanele su prvi poraz favorizovanoj Jagodini.

Iako je većim delom meča vodila, imala čak i 5 golova prednosti, Naisa je pobedu izborila u uzbudljivoj završnici. U 53. minutu Naisa je vodila sa 22:17 i u poslednjih 7 minuta dala je samo jedan gol i to u poslednjoj sekundi.

Niške igračice su se opustile, golman Jagodine Georgijev je odbranila dva sedmerca i tako dala "krila" svojim saigračicama da izjednači na 22:22 na 20 sekundi pre kraja.

Pokušale su domaće igračice da "probiju" odbranu nakon 9 metara, ali su ih sprečavale gošće. Pivot Marija Petrović je poslušala savet trenera Svetislava Jovanovića i postigla gol preko odbrane Jagodine.

Marija Petrović rešila pobednika u poslednjoj sekundi; foto: V. Keser

U prvom poluvremenu blistala je na golu Maja Dragoljubović koja je upisala 10 odbrana i tako spasila Naisu da se Jagodina ne razigra. Prvi gol Nišlije su postigle u 7. minutu preko Marije Filipović.

Napadi Naise nisu bili efikasni, jedino je radila veza Suzane Ćubele i krila Marije Filipović koja je u prvom poluvremenu zabeležila 5 golova. Ćubela je razigravala ekipu, a u prvom delu zabeležila i 3 gola.

U 14. minutu Naisa je prvi put povela (4:3), Jagodina je ubrzo izjednačila i to je bilo poslednje izjednačenje do finiša utakmice. Naisa je u 17. minutu povela sa 17:14 i tako nagovestila da nije spremila belu zastavicu pred favoritom.

Na poluvremenu je bilo 13:11 za Nišlijke, a u drugom delu igre vodile su i sa 5 golova razlike.

Posle 8 odigranih utakmica Naisa ima 9 bodova i trenutno je na 6. poziciji.

Naisa već u subotu, 18. januara gostuje Vojvodini u Novom Sadu u zaostalom meču 9. kola.

NAISA - JAGODINA 23:22 (13:11)

NAISA: Petković, Dragoljubović 14 odbrana, Veljković, Marković, Ćubela 7, Mitrović, Stefanović, Lapajne, Kričak, Nedeljković 2 (1), J. Zdravković, T. Zdravković 1, Petrović 4, Tanasković, Filipović 5, Gorilska 4.

Sedmerci: 1/3
Isključenja: 2 minuta

JAGODINA: K. Georgijev 3 (2) odbrane, Živković 2 odbrane, Milanović 3, Stevanović, Stevanoska, Radojević 1, Živković 1, Matić 5 (2), Jevtić 4, Janjić 1, Nišavić 6, Jović, Glišović 1, T. Georgijev, Miladinović.